• Ексклузивно: Во октомври нов албум и концерт посветени на Тоше Проески
  24 Ексклузивно

  Како што дознава музичкиот портал Музика24, албумот со необјавени песни од Тоше Проески, “Secret place”, ќе се промовира на 13-ти октомври. Албумот е изработен во студиото на англискиот продуцент Енди Рајт и на него се наоѓаат седум нови песни и три обработки на познати хитови. Истиот ден во арената “Борис Трајковски” во Скопје ќе се одржи […]

  Повеќе
 • Верувале или не, Бијонсе купи црква?!
  24 Ексклузивно

  Изминатата недела Бијонсе купи црква во Њу Орлеанс, Лос Анџелес. Станува збор за црква од над 100 години, која некое време не била користена како црква, но била ставена на продажба за 850.000 долари, кои најбогатата жена во музичката индустрија ги издвоила без проблем. Црквата се наоѓа во квартот Garden, нејзината површина е околу 1600 […]

  Повеќе
 • ЕКСКЛУЗИВНО: Нина Бадриќ на 9 јуни ќе одржи концерт во Скопје
  24 Ексклузивно

  Популарната хрватска пејачка Нина Бадриќ при неодамнешната посета на Скопје најави свој солистички концерт во главниот град. Бадриќ која допатува во Скопје за да гостува во  емисијата „Вечер со Тијана“  најави дека ќе одржи концерт на 9 јуни во Македонската филхармонија. Се очекува наскоро да се објават повеќе детали од организаторот. Следете го специјализираниот македонски […]

  Повеќе
 • Ексклузивно: “Санта Есмералда” доаѓа на “Охрид фест 2018”
  24 Ексклузивно

  Годинава фестивалот “Охрид фест” полни 25 години, и ќе се одржи од 5-ти до 7-ми септември на летна сцена пред хотелот “Ривиера” во Охрид. Програмата ќе биде сочинета од Фолк вечер, Поп вечер и Интернационална вечер, годинава со одредени новости во програмата. Ексклузивните гости годинава “Санта Есмералда” ќе гостува во Интернационалната вечер со свое шоу. […]

  Повеќе
 • Боки 13 ја купи Томато продукција?!
  24 Ексклузивно

  Бојан Јовановски познат како Боки 13, неодамна ја купил “Томато продукција”, дознава музичкиот портал Музика24. Веќе на големо се зборува за ова, но и дека станува збор за превземање на целиот простор кој до предходно беше на продукцијата, и дека од сега ќе биде за сосема поинакви цели. Се зборува дека се подготвува и ново […]

  Повеќе
 • Утре во “DejaVu” балканската мега сензација Сека Алексиќ (Видео)
  24 Ексклузивно

  И овој пат, како и секогаш досега, најдобриот од најдобрите кафулиња “DejaVu” со голема AFTERWORK забава. Предновогодишното лудило напаѓа со се поголем интензитет. И овој пат “DejaVu” се погрижи и овој викенд да биде еден од вашите најдобри со најдобрата AFTERWORK забава во градот. Балканската мега сензација Сека Алексиќ е тука само за вас. ***Дами и Господа***Најдобриот AFTERWORK […]

  Повеќе
 • Симеон Коруноски за Музика24: Наскоро излегува и мојата трета песна
  24 Ексклузивно

  Младиот симпатичен, талентиран, насмеан и секогаш позитивен Симеон Коруноски ексклузивно за нашиот музички портал Музика24 откри дека веќе се подготвува неговата трета песна која што исто така ќе биде балада, бидејќи како што и самиот рече тој е голем емотивец. Неговите две претходни песни “Гушни ме” и “Најмила” кои веќе се хитови и се вртат […]

  Повеќе
 • Лепа Брена ужива во убавините на Охрид (Видео)
  24 Ексклузивно

  Познатата балканска фолк пејачка Лепа Брена е веќе во Охрид. Како што во неколку наврати пишувавме, таа утре 29-ти јули ќе има свој голем концерт на плажата “Градиште 2”, но во меѓувреме додека дојде моментот за големиот концерт, Брена секоја слободна минута ја користи за да го прошета и лично да ги види и доживее […]

  Повеќе
 • Ексклузивно: Новиот албум на “Суперхикс” излегува утре (Фото)
  24 Ексклузивно

  Познатата македонска рок-поп група “Суперхикс” го објавува својот нов албум насловен “Underground Evergreens” кој групата официјално ќе го претстави утре, петок, 3-ти март. Промоцијата е отворена за сите фанови на “Суперхикс”, а ќе се одржи во просториите на музичката продавница Југотон (ГТЦ, 1 кат) со почеток во 13 часот. Албумот е сниман, миксуван и мастериран […]

  Повеќе
 • Ексклузивно: Масимо Савиќ со нов албум напролет (Видео)
  24 Ексклузивно

  Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, познатиот балкански пејач Масимо Савиќ кој веќе има закажано два концерта во Скопје кон средината на месец фебруари, напролет ќе го издава својот нов студиски албум. Тој во интервју за хрватски медиум изјави: “Секој мој концерт е поинаков. Оние кои доаѓаат на моите концерти не доаѓаат случајно, […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели