• “Ајрон мејден“ ќе објават стрип
  Светска

  Британската хевиметал-група “Ајрон мејден” ќе публикуваат серијал од пет стрипови во кој главната улога ја има нивната маскота Еди. Стрипот е направен според нивната видеоигра “Наследството на ѕверот” во која нивната маскота патува низ различните светови од дискографијата на бендот. Првиот број на стрипот ќе биде пуштен во продажба на 11-ти октомври, а другите броеви ќе бидат објавувани […]

  Повеќе
 • Миг Џегер сака “Ролинг стоунс” да одржат концерт во Сараево
  Светска

  Властите во Сараево преговараат за организирање на концерт на славната британска рок група “Ролинг стоунс” во градот под Миљацка, јави босанскиот портал Кликс. Концертот треба да се оддржи во мај на стадион “Кошево”. “Идејата за концертот во Сараево, пред се, била желба на фронтменот на групата Мик Џегер”, соопшти заменик началникот за образование, култура и […]

  Повеќе
 • Новиот албум на “Љубојна” наскоро во Хрватска
  Македонска

  Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, нашиот познат етносостав “Љубојна” неодамна склучи договор со хрватската издавачка куќа “Џинџер рекордс” за реализација на повеќе проекти во Загреб, како и издавање на последниот албум на тамошниот хрватски музички пазар во винилно издание (плоча). “Радио Љубојна” или “Љубојна виа Битола, Битлси виа Љубојна” претставува деветиот студиски албум, последен […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Северина – “Као” (Видео)
  Промо

  Како што велат некои музички критичари, најновата песна “Као” е можеби една од најдобрите и најубави балади на оваа балканска пејачка, песна од рангот на “Добродошао у клуб” и сличните на неа, со разлика што во оваа песна и видео спот има премногу емоции и љубов. Официјално, Музика24 во рубриката Промо ви ја претставува и промовира […]

  Повеќе
 • Погледнете: Реља Поповиќ со видео спот за песната “Лом” (Видео)
  Промо

  И покрај ненадејната смрт на неговата мајка, тој собра сила и се врати на музичката сцена. Со самото изненадување ги изненади своите фанови со видео спот за песната “Лом”. И покрај тоа што во неговото ново видео се појавува убава црнокоса девојка со која можеме да го видиме во прегратка, неговата партнерка Николија со која […]

  Повеќе
 • Наде Талевска: Ќе родам уште еден син
  Македонска

  Поп и оперската пејачка Наде Талевска е бремена со трето дете, објави весникот “Вест”. Талевска открива дека и третпат очекува син. Наде вели дека таа и сопругот Ненад, кој е професор по англиски, се пресреќни затоа што Максим кој има три и пол и Михаил една година, ќе имаат уште едно братче. Подготви: Андреа Андревиќ

  Повеќе
 • David Guetta во “Филип Втори”, Robin Schulz специјален гостин… Конечно Skopje Calling!
  Во прв ред

  Со огромно задоволство Авалон продукција, продукцијата која веќе со децении е најдобра во својот сектор во Македонија, Ви најавува дека македонската публика и публиката од целиот регион, на 5-ти јуни ќе ја има единствената можност и привилегија да присуствува на досега најголемото шоу во историјата на Република Македонија, прво од овој тип на арената “Филип […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели