• Интервју на Музика24: Тина Мицковска – ПР на јубилејниот 10-ти “Пиволенд” (Фото + Видео)
  Интервјуа

  Како и секоја година, традиционално и оваа 10-та по ред, ќе се одржи големиот и препознатлив настан за Градот Скопје – “Пиволенд”. Оваа година во пресрет на големиот фудбалски настан Супер куп кој што ќе се одржи во Скопје, “Пиволенд” ќе се одржи од 7-ми до 12-ти август со богата музичка програма, забава за сите присутни, […]

  Повеќе
 • “Андреналин Бенд” имаат своја летна шема (Видео)
  Македонска

  Еден од поновите музички бендови на македонската музичка сцена е “Андреналин Бенд” кој што успешно функционира речиси година ипол. Овој бенд, за кој што ќе ви пишуваме во продолжение, е составен од неколку млади музичари, и како што може да забалежиме досега од она што го имаат сработено не се ни воопшто далеку од некои бендови […]

  Повеќе
 • 24 Промо: “Етносфера”, Дамјан Пејчиноски и Џамбо Агушев – “Дафина” (Видео)
  Промо

  Групата “Етносфера” ја претстави својата нова песна насловена “Дафина”, за која повторно соработуваше со принцот на трубата Џамбо Агушев, а овој пат им се придружи и виртуозот на гитара Дамјан Пејчиноски. “Дафина”, чиј комплетен автор е Никола Мицевски, стигна заедно со видео во реализација на битолската продукција Веста, а снимањето се одвиваше во прекрасниот амбиент […]

  Повеќе
 • Во новата сезона, големи промени во “Ѕвездите на Гранд”
  Звездите на Гранд

  Во новата сезона на “Ѕвездите на Гранд” ќе има голем број на изненадувања, а ќе бидат направени и неколку промени. И во новата сезона жирито ќе остане исто, но нивната положба ќе биде непроменета. Жирито ќе биде сместено на хироулични платформи кои ќе се креваат и ќе се спуштаат. “Продукцијата на Гранд купи 6 нови […]

  Повеќе
 • “Despacito” го сруши рекордот на You Tube (Видео)
  Светска

  Латино хитот “Despacito” со над три милијарди прегледи на You Tube каналот го престигна досегашниот рекордер по број на прегледи, спотот за песната “See you again” на Wiz Khalifa и Charlie Puth. Според Билборд, летниот хит на порториканските музичари Luis Fonsi и Daddy Yankee објавен во јуни веќе има повеќе од три милијарди прегледи, со што […]

  Повеќе
 • Сте се обиделе ли да ги имитирате Шакира и Мајкл Џексон во исто време (Видео)
  24 Занимливости

  Виндерсон Нунес Батиста е еден од најпопуларните бразилски YouTube-ри, кој го следат 21 милион луѓе. Оваа недела, тој објави видео кои моментално стана вирален хит, затоа што го направи она што многу малку луѓе го можат. Тој ги имитира познатите пејачи, а интересно е тоа што во еден миг звучи како Мајкл Џексон, а во […]

  Повеќе
 • Исламовиќ открива: Моето вистинско име не е Ален
  24 Занимливости

  Кога “Дивје Јагоде” станаа познати, членовите на бендот побарале од Исламовиќ да си го смени името, затоа што неговото не му било доволно звучно. Всушност, неговото вистинско име е Алија. Нема ништо чудно во тоа, бидејќи многу светски ѕвезди избираат друго име со кое се претставуваат во јавноста. Повеќето членови се сложиле тој за јавноста […]

  Повеќе
 • Погледнете: Кои се најдобрите музички видеа оваа година (Видео)
  24 Занимливости

  Во музичката историја паметиме момент кога музичарите не се трудеа толку многу за музичките видеа, бидејќи истите беа емитувани само по познати музички програми. Тогаш YouTube не беше толку популарен, како што е денес. Сега тие имаат дупло поголема работа – да направат одлична песна која ќе ја претстават со неверојатно добро видео. Оваа година […]

  Повеќе
 • Емин Печанин со успешните DJ Stojak и DJ/MC Bone го освојуваат Балканот (Фото + Видео)
  Балканска

  Емин Печанин, кој е всушност еден од учесниците и финалистите на музичкото реално тв шоу “Ѕвезда можеш бити ти” кое што е дел од програмата од босанската Хајат тв, добитник на наградата “Београдски победник 2014” и “Balkan Music Awards 2015”, миленик на клубовите и дискотеките во регионот и дијаспората, неодамна ја промовираше новата песна и […]

  Повеќе
 • Позната програмата за јубилејниот 10-ти “Пиволенд” во Скопје (Фото)
  Во прв ред

  Десеттиот јубилеен “Пиволенд” ќе понуди поинаков концепт и ќе трае шест дена, односно од 7-ми до 12-ти август. Посетителите на Скопското Кале на главната сцена ќе имаат можност да ги чујат: Ван Гог, Сарс, САФ, Dj Чваре, Conquering Lion, Ивана Петерс-фронтменот на Негатив, Неверне бебе, Single Ladies-tribute to Beyonce, Нина Јанева, Shine, Chill Play, Dj […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели