• Аки Ракимовски ги изненади гледачите на ХРТ со македонски народни песни (Видео)
  Балканска

  Од сабота 25-ти март на првата програма на Хрватската радио телевизија започна да се емитува новата забавно-музичка емисија “А страна”. Но она што е интересно за нас како Специјализирана македонски музички портал е тоа што во првото издание на оваа емисија меѓудругите гости, познати хрватски музички имиња, свое учество имаше и фронтменот на “Парни ваљак” […]

  Повеќе
 • “На средина”, екранизирана животна приказна за Дино Мерлин (Видео)
  Балканска

  Документарниот филм “На средина”, кој на 19-ти март беше емитуван на Ал Џезеира Балканс, ги запознава гледачите со животниот пат на Един Дервишхалидовиќ, познат како Дино Мерлин, кој е една од најголемите балкански ѕвезди на поп музиката на сите времиња. Неговата биографија е воедно и сведоштво за бурниот живот на Балканот, во кој, освен војни, […]

  Повеќе
 • Девојката од “X Factor Adria” Илма Карахмет, наскоро со нова песна (Видео)
  Балканска

  Веројатно се сеќавате на младата и понекогаш бунтовна Илма Карахмет од телевизиското шоу “X Factor Adria”. Токму таа некогаш повлечена и срамежлива, а денес после неколку години самоуверена и храбра, ја најавува својата нова песна изведувајќи ја истата само во придружба на пијано. Како што објави таа на својата фан страница, се работи на аранжманот, а […]

  Повеќе
 • Милан Станковиќ повреден?!
  Балканска

  Поп пејачот Милан Станковиќ минатиот викенд настапи во еден клуб во Виена во кој таа вечер наводно дошло до пукање. Како што пренесуваат балакнските медиуми, околу пет часот наутро 30 годишен маж од Рoмaнија се скарал со двајца Срби и еден Црногорец на возраст меѓу 25 и 42 години, расправијата се вжештила, па дошло и […]

  Повеќе
 • Наскоро: “Средина” документарен филм за мега популарниот Дино Мерлин (Видео)
  Балканска

  Вечерва на својата фан страница, информативната телевизија Ал Џезеира Балкан објави промо видео за новиот документарен филм, приказна посветена на мега популарниот балкански поп пејач Един Дервишалидовиќ или попознат кај нас како Дино Мерлин. Неговата биографија воедно ќе претставува и сведоштво за бурниот живот на Балканот во кој, освен војни, постојат и некои убави, чудни […]

  Повеќе
 • Погледнете: Адам Лабунски дел од новиот спот на Драгана Мирковиќ (Фото + Видео)
  Балканска

  Популарната српска фолк пејачка Драгана Мирковиќ по излегувањето на новиот албум “Од милијон један”, за кој што Музика24 во неколку наврати веќе ве информираше, не застанува, туку продолжува со снимање на видео спотови за останатите песни кои досега не се екранизирани. Таа неодамна го доснимуваше видео спотот за песната “Само ми је добро”, па дел […]

  Повеќе
 • Бугарската популарна пејачка Јаница со “Њама да ме купиш” руши рекорди на YouTube (Видео)
  Балканска

  Долгоочекуваниот нов музички проект на Јаница “Њама да ме купиш” веќе е факт. Песната ја направи својата премиера на официјалниот канал на телевизија Планета на YouTube, со што за само неколку дена веќе има речиси 1.000.000 прегледи предизвикувајќи огромен интерес кај публиката. Пејачката успеа да ги изненади своите фанови, бидејќи во песната се вклучува и […]

  Повеќе
 • Некогаш и сега: Карлеуша и Цеца некогаш заедно пееле иста песна
  Балканска

  Јелена Kарлеуша на естрада зачекори во 1995-та година како малолетно 17 годишно девојче кое пееше турбо фолк песни, а Цеца веќе беше голема ѕвезда и истата година се омажи за Аркан. Карлеуша брзо сфати како е во шоу-бизнисот, па по неколку години подоцна во едно интервју смело изјавила: “Сите ние сме Кур*и!”. Оваа реченица многу […]

  Повеќе
 • Драгана Мирковиќ: Не планирав да станам пејачка
  Балканска

  Нема кој не ја познава. Неодамна го издаде новиот студиски албум, а кон крајот на декември минатата 2016-та година имаше голем концерт во соседна Бугарија. Таа е Драгана Мирковиќ и е најпознатата балканска пејачка која зад себе има голем број на хитови кои и ден-денес се пејат во разно разни прилики. Неодамна во телевизиската емисија “120минути” […]

  Повеќе
 • Изненадување: Цеца снима видео спот во Бугарија?!
  Балканска

  Како што не известуваат нашите соработници од соседна Бугарија, нашите пријатели од Moko Solution, популарната балканска пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ која што има закажано веќе втор концерт на 16-ти март во салата “Арена Армеец” во Софија, ексклузивно за Музика24 известуваат дека видео спотот за големиот хит “Трепни” ќе се снима токму во Бугарија. Пејачката оваа одлука […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели