Daddy Yankee со голем концерт во Тирана (Видео)

Хитмејкерот на светски познатите “Despacito” и “Gasolina” со голем концерт во центарот на Тирана, соседна Албанија. Daddy Yankee или познат како хитмејкерот од Порторико кој ги направи две најслушани поп-песни ќе оддржи голем концерт во Тирана. Концертот ќе се одржи на 27-ми јули на плоштадот “Скендербег”. Информацијата за концертот ја најави градоначалникот на Тирана, Ерион Велиај на својот инстаграм профил:

Подготви: Виолета Трајковска

Повеќе на Музика24...