Саша Ковачевиќ го отпеа својот голем хит и на шпански (Видео)

Балканска

После многубројните хитови, Саша Ковачевиќ подготви уште едно интересно изненадување за своите фанови. Како логично продолжение на соработката со продуцентите од Шпанија Луис Сантана и Педро Васкез, популарниот српски пејач запеа и на шпански јазик, а прв резултат од овој нов подвиг е шпанската верзија на минатогодишниот голем летен хит “Температура”. Песната воедно е и најава за цел албум на шпански јазик, а неговите соработници во Мајами веќе работат на новиот материјал.

А како звучи сето тоа, можете да слушнете во продолжение. Уживајте!

Подготви: Христина Секуловска

Коментари

коментари

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели