• 24 Covers: Филип Божиновски – “Да је туга снијег” (Дино Мерлин)
  Covers

  Македонскиот пејач Филип Божиновски кој сите го паметиме по одличните настапи во “Ѕвездите на Гранд”, како и по рефрените кои ги пееше, пред неколку дена на својот YouTube канал објави нова песна, односно преработка (ковер) од познат балкански пејач и уште попознат хит. Станува збор за одличната и емотивна балада “Да је туга снијег” од Дино […]

  Повеќе
 • Стефан од “Next Time” ја отпеа легендарната “Purple Rain” (Видео)
  Covers

  Веројатно сите се сеќавате на “Next Time”, на Стефан и Мартин и сите нивни хитови кои некогаш беа на местото број 1 на топ листите во Македонија. Тие веќе на големо го подготвуваат својот нов материјал, снимаат, работат, создаваат, но, во меѓувреме додека нешто ново и авторско ни презентираат, тие не застануваат и туку да […]

  Повеќе
 • Тамара Ангеловска ја отпеа “Je t’aime” од Лара Фабиан (Видео)
  Covers

  Младата македонска пејачка Тамара Ангеловска повторно и приреди изненадување на јавноста и за 8-ми март, Денот на жената, таа ја промовираше својата најнова преработка на песната “Je t’aime” или “Те сакам” од белгиската пејачка Лара Фабиан. Имено, станува збор за нова преработка повторно од мега популарен артист како Лара Фабиан која важи за најдобар женски […]

  Повеќе
 • Младиот пејач Христијан Пецев со песна го честиташе роденденот на својата девојка (Видео)
  Covers

  Младиот талентиран пејач, Христијан Пецев одлучи да и подготви несекојдневно изненадување на својата сакана Лора Турунџиева за нејзиниот роденден. Станува збор за акустична кавер верзија на “Фотограф” од Ed Sheeran во изведба на Христијан Пецев, а видеозаписот е составен од повеќе заеднички видеа со саканата Лора Турунџиева. Видеото е во продукција на “Stardust Production”, за […]

  Повеќе
 • 24 Covers: “Shape of you” – Ed Sheeran (Кореографија)
  Covers

  Сигурно ви се случило досега да слушнете некоја песна на радио или тв и од прва да ја заслушате и да ја пуштате на риплеј. Една од нив е и светски познатата и веќе популарна “Shape of you” од Ед Ширан која што освен што ќе ве расположи и ќе ви го размрда и телото. […]

  Повеќе
 • Тамара Ангеловска ќе го освојува албанскиот пазар (Видео)
  Covers

  Младата пејачка Тамара Ангеловска со фантастична изведба на евровизискиот хит “Сус” на Рона Нишлиу и видео во режија на Џубокс Видео ќе го освојува албанскиот музички пазар. Имено, младата талентирана македонска пејачка Тамара Ангеловска која пред само нешто повеќе од еден месец славеше полнолетство и ја промовираше својата втора песна насловена како “Не можам без […]

  Повеќе
 • Погледнете: “Ако одам во Битола” интерпретирана од Тамара Стојковска (Видео)
  Covers

  Кој вели дека младите не ја негуваат и дека не ја сакаат македонската народна музика? Иако македонската музичка сцена моментално е во длабок сон, младите од Битола ни испратија интересен, впечатлив и професионален ковер кој секако заслужува место на нашиот музички портал. Македонската народна песна “Ако одам во Битола” во коверот кој што ви го […]

  Повеќе
 • Стефан од “Next Time” со совршен ковер за “Safe Inside” од James Arthur (Аудио)
  Covers

  Додека познатите и најпосакувани браќа од македонската рок-поп група “Next Time” го подготвуваат новиот материјал, новиот албум, Стефан нестрпливо чекајќи да се издаде нешто ново од новиот материјал, на официјалниот YouTube канал на оваа група утрово постираше ковер за новата емотивна балада на James Arthur насловена “Safe Inside”. Едноставно, убаво, интересно, речиси исто како оргиналот или со […]

  Повеќе
 • “Дипломатик бенд” со одлична изведба на легендарната “Дајте ми ја” од Гоце Николовски (Видео)
  Covers

  Музичкиот состав “Дипломатик бенд” ја промовираше својата најнова видео колекција сочинета од 17 преработени македонски народни евергрини, но и регионални песни со видеозаписи целосно реализирани во Томато продукција. Меѓу видеата во изведба на момците од “Дипломатик бенд” јавноста има можност да ги чуе легендарните: “Ах ах Ана”, “Ако бевме заедно”, “Отвори го пенџерето”, “Дојди ми […]

  Повеќе
 • Погледнете: “Македонско девојче” преработена на англиски и шпански јазик (Видео)
  Covers

  Веруваме дека нема некој од вас кој не ја слушнал и барем еднаш запеал во убава и весела адмосфера нашата најпозната и најпеена македонска народна песна “Македонско девојче”. Денес во нашата рубриката 24 Covers со задоволство ви ја претставуваме оваа песна, но овој пат во џез верзија со изведба на англиски и шпански јазик. Како […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели