• Заврши овогодинешното 15-то јубилејно издание на “Пивофест” (Фото)
  Пивофест 2016

  Како што започна, така и заврши годинешното 15-то јубилејно издание на балкански познатиот “Пивофест” кој секоја година се одржува во Прилеп. Оваа година никој не го очекуваше дождот и ладното време, но и покрај тоа третата и последната четврта вечер како и што се очекуваше беа најпосетени поради тоа што беше викенд и и речиси […]

  Повеќе
 • Водителката на “Пивофест” се фотографираше со новинарските екипи
  Пивофест 2016

  Веќе неколку години по ред дел од фестивалот на скарата и пивото “Пивофест” е познатата водителка и манекенка Маријана Станојковска. Оваа година освен што секоја вечер ги изненадува присутните и тв гледачите со интересни и провокативни тоалети, таа утрово на денешниот прес во паркот Могила ги изненади новинарите сакајќи да има спомен фотографија и со […]

  Повеќе
 • Прилеп за “Пивофест” преполн со посетители од цела Европа
  Пивофест 2016

  Прилеп е преполн со посетители од сите градови. Во хотелските капацитети скоро и да нема место. Исто така преполно е и на Паркот на Револуцијата каде веќе со години се организира бесплатен кампинг за сите оние сакаат да уживаат во “Пивофест” од една поинаква перспектива. “Јас сум прв пат тука, доаѓам од Скопје, одлично е, […]

  Повеќе
 • Пивофест 2017: Нокаут на сцената – камерите се исклучија
  Пивофест 2016

  Речиси секоја година, вклучувајќи ја и оваа, “Пивофест” е медиумски покриен и секој настап и концерт се снима за време на самото одржување, а потоа истите одложно се емитуваат на телевизиските станици ширум републиката. Но така не беше и вчера пред и за време на настапот на нашата позната македонска поп група “Нокаут”. Имено, пред […]

  Повеќе
 • Одлично помината и втора вечер на “Пивофест 2017” (Фото)
  Пивофест 2016

  Ако првата вечер беше одлично посетена, вчеравечер Прилеп, градскиот плоштад и воопшто целиот град беше полн од посетители и обожаватели на веќе најавените гости и учесници на втората фестивалска вечер. Како и што веќе беше најавено, први на сцената со кои започна втората фестивалска вечер беа “Don Minott & Conquering Lion” кои со своите специфични […]

  Повеќе
 • Најдобра прва фестивалска вечер во досегашната традиција на “Пивофест”
  Пивофест 2016

  Спектакуларниот почеток на 15-то јубилејно издание на Фестивалот на пивото – Прилеп 2017, уште еднаш ги подигна повисоко стандардите на овој реномиран настан потврдувајќи ја беспрекорната организација и одличниот избор на атрактивни артисти. Фестивалот го отвори “Aj Kjу”, забавата потоа продолжи со култната група “Психомодо Поп” и “Амадеус бенд”. “Многу сме возбудени, атмосверата беше прекрасна, […]

  Повеќе
 • Денес започнува јубилејното 15-то издание на популарниот “Пивофест” во Прилеп (Фото)
  Пивофест 2016

  Како и секоја година, така и оваа традиционално веднаш по големиот христијански празник Петровден започнува балкански познатиот и популарен фестивал на пивото и скарата “Пивофест” во Прилеп. Вечерва со традиционалниот говор на Градоначалникот на Општина Прилеп Г-нот Марјан Ристески ќе стартува и овогодинешното јубилејно издание на овој голем пиво фестивал во Македонија. Први на сцената кои […]

  Повеќе
 • Објавена програмата на “Пивофест 2017”
  Пивофест 2016, Фестивали

  Оваа година по 15-ти јубилеен пат ќе се одржи големиот летен фестивал кои многумина со нетрпение го очекуваат – “Пивофест 2017”. Организаторите на “Пивофест” денеска ја споделија со јавноста целосната програма на  “Пивофест 2017”. Во продолжение Ви ја пренесуваме програмата во целост. 13.07.2017 –ЧЕТВРТОК ИЗВЕДУВАЧ ВРЕМЕ 1 EYE QUE 21:00 — 22:15 2 PSI­HO­MODO POP 22:30 — […]

  Повеќе
 • Неофицијално: Северина, Харис Џиновиќ, Амадеус Бенд, Нокаут, Ај Кју… дел од “Пивофест 2017” (Фото)
  Пивофест 2016

  Како што неофицијално дознава Специјализираниот македонски и единствен музички портал во Македонија Музика24, на овогодинешното јубилејно 15-то издание на најголемиот пиво фестивал во регионот “Пивофест”, кој традиционално се оддржува веднаш по Св. Петар и Павле – Петровден во Прилеп, од 13-ти до 16-ти јули на сцената на “Пивофест 2017” ќе настапат: популарната и позната балканска поп […]

  Повеќе
 • По 15-ти пат во Прилеп – “Пивофест”
  Пивофест 2016

  Како што дознава музичкиот портал Музика24, и оваа година по 15-ти јубилеен пат ќе се одрѓи големиот летен фестивал кои многумина со нетрпение го очекуваат – “Пивофест 2017”. Информација до која што дојдовме вели дека како и секоја година, па така и оваа, овој познат македонски и балкански пиво фестивал ќе се одржи веднаш по […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели