• Македонската дива Каролина кажа ДА!
  Фото статус

  Македонската дива Каролина Гочева го кажа судбоносното ДА. Таа ќе ја официјализира врската со уметникот Михаил Корубин, со кого е во врска веќе подолго време. Запросувањето се случило во романтичниот Париз, а веста ја сподели самата Каролина објавувајќи фотографија на Инстаграм. Подготви: Марија Поповска

  Повеќе
 • Хрватската поп пејачка Нина Бадриќ помина работен викенд во Скопје
  Фото статус

  Популарната и надалеку позната хрватска поп пејачка Нина Бадриќ викенов работно го помина во нашето Скопје. И покрај работните обврски, Бадриќ најде време за прошетка низ нашиот главен град каде на неколку наврати направи фотографии кои ги објави на социјалните мрежи. Повеќе од очигледно е дека Нина е воодушевена од плоштадот “Македонија”, бидејќи сите фотки […]

  Повеќе
 • Beyonce постираше фотографија на Инстаграм, очекува близнаци (Фото)
  Фото статус

  Светската пејачка sвезда Beyonce објави фотографија на Instagram, со која најави дека таа и нејзиниот сопруг Jay Z очекуваат бебе, односно близнаци. Beyonce и Jay Z имаат едно девојче Blue Ivy. Под фотографијата на која го држи трудничкиот стомак со тул на главата и во долен веш, со цвеќе во заднина, музичката дива напиша: “Би […]

  Повеќе
 • Предконцертно, Владо Ѓоргиев во Скопје (Фото)
  Фото статус

  Претпоставуваме веќе сите знаете, балкански познатиот пејач Владо Ѓоргиев заедно со својот хрватски колега Тони Цетински на 18-ти фебруари во ВИП арената “Борис Трајковски” ќе одржат голем концерт каде заедно ќе ја забавуваат македонската публика, која одамна вистински не се забавувала. Иако до 18-ти фебруари има време, Владо Ѓоргиев, што работно што приватно вчера пристигна […]

  Повеќе
 • ” The Prodigy” ќе донираат за жртвите од поплавата
  Фото статус

  Култниот бенд “The Prodigy”, кој на 14-ти август ќе одржи концерт во Охрид, на својот фејсбук профил даде поддршка за настраданите во поплавите во Скопје. “Најголема почит за Македонците што ги загубија животите и настрадаа во поплавите. Ние ќе донираме во Црвениот крст на Македонија. Почит кон сите жртви и нивните семејства и до сите […]

  Повеќе
 • Пејачката Шакира се одмора на село
  Фото статус

  Една од најпопуларните светски музички ѕвезди, убавата колумбијка Шакира објави интересна фотка на социјалните мрежи. Сопругата на фудбалскиот ас на Парселона Пике, Шакира покажа како ужива во покосеното сено и во подготвените природни бали сено. Под фотката среќната Шакира напиша: Кратко и јасно! Село. Подготви: Редакција на Музика24

  Повеќе
 • Мараја Кери ги праша своите фанови: Што да облечам (Фото)
  Фото статус

  Мараја Кери на својот Инстаграм профил објави фотографии во секси чипкаст градник со кои ги воодушеви своите фанови. “Што да облечам?”, се запраша пејачката, а 30.000 воодушевени фанови и ја лајкнаа фотографијата. Не и требаше долго да објави уште една, а потоа и видео на кое и ѕиркаат и гаќите. Мараја покрај своите облини, се […]

  Повеќе
 • Сузана Спасовска се пресели во Кина?! (Фото)
  Фото статус

  Откако таа ги положи потребните тестови по кинески јазик, нашата позната македонска фолк пејачка Сузана Спасовска се пресели во Кина, секако само на кратко. Како што и самата пејачка потврди, таа пред малку на нејзиниот фејсбук профил објави фотографија од каде сите нас не поздравува директно од Кинескиот ѕид. На нашата Сузе Национале и посакуваме […]

  Повеќе
 • Првиот македонски идол – Иван Раденов имаше итна операција (Фото)
  Фото статус

  Иван Раденов – првиот македонски идол деновиве имаше итна операција во Општата болница “8-ми септември” и за среќа се поминало во најдобар ред. Имено, станува збор за операција на полипите на грлото, кој Раденов ги оперираше, и како што вели самиот тој, подготвен е повторно да се врати на музичката сцена со уште поголеми и […]

  Повеќе
 • Погледнете: Најпосакуваните близнаци на мак сцената изненадија со интересно селфи
  Фото статус

  Веќе подолг временски период најпосакуваните и најпознати близнаци на македонската музичка сцена Мартин и Стефан или заедно “Next Time” тренираат, вежбаат или едноставно кажано редовно спортуваат и се грижат за своето тело. Онаа интересна фризура, онака неуредна, опуштена… секси, многу од музичките ѕвезди низ светот ја присвоија, а едни од првите во Македонија се токму […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели