• На кафе со… Слаѓана Столевска (фолк пејачка)
  На кафе со..

  Музика24 ја продолжува рубриката и традицијата првото утринско кафе да го испиеме со некој од нашата македонска естрада. Таа е позната македонска фолк пеачка, зад себе има многу хитови, спотови, турнеи… Екипата на Музика24 ја имаше таа често своето утринско кафе да го испие токму со неа, познатата Слаѓана Столевска. Што поразговаравме со неа, прочитајте […]

  Повеќе
 • На кафе со… Дарко Билбиловски
  На кафе со..

  Дарко Билбиловски е наш македонски фолк пеач со кој што деновиве екипата на Музика24 го пиеше утринско кафе. “Народот се збира”, “Свадба правам синот го женам”, “Свадба македонска”, “Ој, девојче, девојче” (преработка со Анета Мицевска Молика), “Кучково”… се само дел од мноштвото хитови и песни кој овој наш фолк пеач ги има отпано досега. Зад […]

  Повеќе
 • На кафе со… Роберт Вукелиќ
  На кафе со..

  Надвор времето е прекрасно, а деновиве и ние од Музика24 како и сите останати го искористивме да се видиме на кафе со наши блиски пријатели, познати музички имиња. Еден од нив е и Роберт Вукелиќ, нашиот македонски познат поп пеач кој од неодмана е среќно оженет и живее во Германија и често ја посетува нашата […]

  Повеќе
 • На кафе со… Ристе Тевдовски
  На кафе со..

  Музика 24 ви претставува уште една наша позната македонска поп ѕвезда која досега се покажала и докажала. Станува збор за Ристе Тевдовски, некогаш дел од групата “Ариа”, а денес познат и успешен поп пеач кој има доста хитови позади себе. Нашата екипа се напи едно утринско кафе со Ристе и што тој кажа за нашата […]

  Повеќе
 • На кафе со… Зои Блаж
  На кафе со..

  На само десетина изминати дена од Новата ни година, нашата екипа која секогаш неуморно ве известува со младата Зои Блаж се сретна во едно од скопските кафулиња. И иако надвор е понекогаш грчевито ладно, сепак, со топло кафе кое го има во многу варијанти е секогаш полесно. Музика24: Kако си, како се чувствуваш во ова […]

  Повеќе
 • На кафе со… Игор Шарески
  На кафе со..

  Во едно од новогодишните утра нашата екипа беше почестена од кафе со еден од нашите поп изведувачи на македонската музичка сцена, Игор Шарески. Тој е млад, досега докажан со неколку хитови зад себе. Со него поразговаравме за утринското започнување на денот, секојдневните обврски и секако за конзумирањето на кафето. Музика24: Кажи ни како се чувствуваш […]

  Повеќе
 • На кафе со… Јоце Панов
  На кафе со..

  И не треба нешто посебно да ви го претставуваме, тој е од Штип, од градот под Исарот, пее совршено и досега има добиено награди и награди… им нема број! Само ќе ви ја споменеме неговата препознатлива “Ти пеам песна”, песна што ја има препеано и Влатко Лозановски. Зад себе има премногу хитови меѓукои слободно може […]

  Повеќе
 • На кафе со… Александар Тарабунов
  На кафе со..

  Нашиот соговорник за прв пат се појави на Идол, кој му ги отвори сите врати на музички план. Неколку пати настапи на “Макфест” и испеја одлични композици кои придонеа неговата кариера секогаш да се движи во нагорна линија. Последното нешто, сеуште актуелно е хитот “Овие денови” и веќе погодивте дека станува збор за Александар Тарабунов […]

  Повеќе
 • На кафе со… Горан Спасовски – Шојка (Стар Радио)
  На кафе со..

  Некогаш беше само водител и DJ, а денес и сопственик на музичко интернет радио станица и уредник на истото. И ден денес кога ќе го посетите и слушате негото интернет Стар радио, ќе можете да го слушнете него и неговиот глас во полноќните часови кога тој ги уредува и води емисиите. Иако е студено, ние […]

  Повеќе
 • На кафе со… Илија Ќосевски
  На кафе со..

  Музика24: Се наоѓаме во еден од најубавите локали во Штип. До мене имам прекрасен соговорник, кој е талентиран и успешен и кој добро плива во музичките води. Тој е пејач и композитор и како таков е редовно присутен на нашиот фестивал за забавни мелодии “Макфест”. Има прекрасни балади, а мене лично најмногу ми се допаѓа песната […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели