• 24 Промо: Северина – “Исповид” (Аудио)
  Промо

  Одамна балкански популарната поп пејачка Северина не ја изненадила својата верна публика. Во духот на празниците, таа ја објави песната “Исповид”, која ќе се најде на новиот албум, кој ќе излезе на продажба од 21-ви април. Во описот на оваа нумера таа напиша на социјалните мрежи напиша: “Една од поубавите песни кои сум ги испеала”. […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Фидбек бенд – “Влези во мојот живот” (Видео)
  Промо

  Музичкиот состав Фидбек бенд го промовира својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна која го носи насловот “Влези во мојот живот”, а зад неа се потпишуваат Огнен Неделковски (текст) и Милан Стефановски (музика и аранжман). Песната “Влези во мојот живот” е снимена во студиото на Кларион Продукција, додека за видеозаписот беше задолжена екипата […]

  Повеќе
 • Со најава за концерт, “Монистра” промовираа нов студиски албум и видео спот (Видео)
  Промо

  Денеска во скопскиот ресторан “Пелистер” познатата македонска етно-поп група “Монистра” одржаа прес-конференција каде пред новинарите го претставија својот втор студиски албум “Киниса моме на вода”, а воедно и го промовираа видео спотот за носечката нумера по која што е и насловен новиот албум. Албум содржи 10 композиции, што преработки на стари македонски народни изворни песни, […]

  Повеќе
 • 24 Промо: 2Бона и Слаткаристика – “Би направил се” (Видео)
  Промо

  “Би направил се” е насловот на новата песна на новите дечки за кои на неколку наврати досега ви пишувавме 2Бона и нашиот познат Слаткаритика. Песната е пуштена пред само некој ден на официјалниот YouTube канал на Слаткаристика. “Виновници” за создавањето на оваа песна се: Марио Јелиќ и Антонио Стојановиќ (2Бона), како и Слаткаристика и Иван […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Елена Ристеска и Хари Варешановиќ – “Још ме плашиш” (Видео)
  Промо

  Дуетската песна на Елена Ристеска и босанската ѕвезда Хари Варешановиќ, „Још ме плашиш“ доби свој видеозапис. Спотот започна да се снима пред неколку месеци во Скопје, а се заврши во Белград пред неколку недели. Музиката на оваа песна е на Хари Варешановиќ, автори на текстот се Алма Абдагиќ, Ален Лемешевиќ и Фахрудин Пецикоза, а аранжманот е дело на Дарко […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Драгана Мирковиќ – “Само ми је добро” (Видео)
  Промо

  И не помина многу откако пишувавме за снимањето на новиот видео спот на Драгана Мирковиќ и таа како да ги послуша своите верни фанови и едноставно побрза да го спакува и што побргу да го промовира. Вчера на својот YouTube канал, познатата и популарна балканска пејачка Драгана Мирковиќ го промовираше нејзиното најново видео за песната “Само […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Галин и Емануела – “5,6,7,8” (Видео)
  Промо

  Познатите бугарски музички изведувачи Галин и Емануела ги израдуваа своите фанови со нов музички проект, во пресрет на 8-ми март и роденденот на пејачот на 12-ти март. Премиерата на спотот “5,6,7,8” се одржа неодамна на тв Планета HD. Идејата за песната е на Галин, кој е автор и на музиката, додека пак текстот е на […]

  Повеќе
 • 24 Промо: “Лош или добар” Криско го сакаат четири девојки (Видео)
  Промо

  Четири девојки, секоја од нив фантазира за Криско. Оваа видео приказна за темата “Лош или добар”, бугарската хип-хоп премиерно ја промовираше на Денот на жените 8ми март со што воедно им го честиташе празникот на припадничките на понежниот пол, иако мислиме дека момците дефинитивно повеќе ќе уживаат во оваа провокативна екранизација. Автор на музиката, текстот […]

  Повеќе
 • “Fiction” се претставуваат со преработка на светски евергрин (Видео)
  Промо

  “Fiction” е ново акустично трио од Скопје, составено од Петар Ѓуревски (вокал, перкусии), Виктор Захариев (гитара, пратечки вокал), Филип Андонов (гитара, пратечки вокал). Неодамна ја промовираа нивна преработка на песната “How deep is your love” на Calvin Harris & Disciples. Во продолжение ви предлагаме да ја преслушате и видите нивната преработка, а воедно со ова […]

  Повеќе
 • Верица Пандиловска го промовираше новиот албум “Само за тебе” (Фото + Видео)
  Промо

  Вечерва во Буши ресторанот кој што се наоѓа на Скопското кале се одржа промоцијата на најновиот албум на Верица Пандиловска “Само за тебе”, на кои што се сместени 11 старо-нови композиции. На промоцијата нашата екипа имаше можност да види доста познати ликови од македонската музичка естрада како и од јавниот живот на Република Македонија, меѓукои ќе […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели