• 24 Промо: Рената – “Queendom” (Видео)
  Промо

  Младата македонска поп пејачка Рената Кралевска неодамна ја објави својата нова песна “Queendom”, како и видео спотот за истата. Како што дознава Музика24, видео спотот, кој патем изобилува со многу провокативни сцени, го реализираше Зоран Стојановски – Зонде, додека за нејзиниот изглед се погрижи модната дизајнерка Ивана Кнез и студио “Драма”. Песната која што во продолжение […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Симеон Коруноски – “Гушни ме” (Аудио)
  Промо

  Неодамна се појави и беше дел од големото тв шоу “Кастинг Талент Шоу” каде што беше и суперфиналист. Беше и сеуште е дел од мјузиклот “Тајно моја”, а моментално е прва година во Музичкиот Балетски Училишен Центар “Илија Николовски-Луј”, на отсекот гитара. Ви го претставуваме младото и симпатично момче Симеон Коруноски кој токму денес преку музичкиот […]

  Повеќе
 • Ања Ветерова го промовираше новиот летен хит “Рамбамбам” (Видео)
  Промо

  Младата македонска поп пејачка Ања Ветерова, неодамна ја промовираше својата најнова песна “Рамбамбам”, за која што промовираше и видео спот. По она што го слушнавме и видовме, слободно може да кажеме дека оваа песна ќе биде нов летен хит, нешто со што оваа млада поп пејачка може да се пофали, а сето тоа звучи и изгледа […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Фани Христова – “Казна и грев” (Аудио)
  Промо

  Пред неколку дена македонската поп пејачка и DJ Фани Христова на YouTube ја промовираше новата песна “Казна и грев”. Како што дознаваме, текстот и музиката се на пејачката Фани, додека пак аранжманот го подготи Роберт Билбилов. Во продолжение ви предлагаме да ја преслушате најновата песна од оваа наша позната поп пејачка. Подготви: Влад Петров

  Повеќе
 • 24 Промо: Северина – “Исповид” (Аудио)
  Промо

  Одамна балкански популарната поп пејачка Северина не ја изненадила својата верна публика. Во духот на празниците, таа ја објави песната “Исповид”, која ќе се најде на новиот албум, кој ќе излезе на продажба од 21-ви април. Во описот на оваа нумера таа напиша на социјалните мрежи напиша: “Една од поубавите песни кои сум ги испеала”. […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Фидбек бенд – “Влези во мојот живот” (Видео)
  Промо

  Музичкиот состав Фидбек бенд го промовира својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна која го носи насловот “Влези во мојот живот”, а зад неа се потпишуваат Огнен Неделковски (текст) и Милан Стефановски (музика и аранжман). Песната “Влези во мојот живот” е снимена во студиото на Кларион Продукција, додека за видеозаписот беше задолжена екипата […]

  Повеќе
 • Со најава за концерт, “Монистра” промовираа нов студиски албум и видео спот (Видео)
  Промо

  Денеска во скопскиот ресторан “Пелистер” познатата македонска етно-поп група “Монистра” одржаа прес-конференција каде пред новинарите го претставија својот втор студиски албум “Киниса моме на вода”, а воедно и го промовираа видео спотот за носечката нумера по која што е и насловен новиот албум. Албум содржи 10 композиции, што преработки на стари македонски народни изворни песни, […]

  Повеќе
 • 24 Промо: 2Бона и Слаткаристика – “Би направил се” (Видео)
  Промо

  “Би направил се” е насловот на новата песна на новите дечки за кои на неколку наврати досега ви пишувавме 2Бона и нашиот познат Слаткаритика. Песната е пуштена пред само некој ден на официјалниот YouTube канал на Слаткаристика. “Виновници” за создавањето на оваа песна се: Марио Јелиќ и Антонио Стојановиќ (2Бона), како и Слаткаристика и Иван […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Елена Ристеска и Хари Варешановиќ – “Још ме плашиш” (Видео)
  Промо

  Дуетската песна на Елена Ристеска и босанската ѕвезда Хари Варешановиќ, „Још ме плашиш“ доби свој видеозапис. Спотот започна да се снима пред неколку месеци во Скопје, а се заврши во Белград пред неколку недели. Музиката на оваа песна е на Хари Варешановиќ, автори на текстот се Алма Абдагиќ, Ален Лемешевиќ и Фахрудин Пецикоза, а аранжманот е дело на Дарко […]

  Повеќе
 • 24 Промо: Драгана Мирковиќ – “Само ми је добро” (Видео)
  Промо

  И не помина многу откако пишувавме за снимањето на новиот видео спот на Драгана Мирковиќ и таа како да ги послуша своите верни фанови и едноставно побрза да го спакува и што побргу да го промовира. Вчера на својот YouTube канал, познатата и популарна балканска пејачка Драгана Мирковиќ го промовираше нејзиното најново видео за песната “Само […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели