24 Промо: Дарко Билбиловски – “Седнав да вечерам” (Видео)

Откако легендарниот Мирко Митревски ја отпеа уште полегендарната и една од најслушаните песни “Седнав да вечерам”, одтогаш па наваму, поминаа многу години и многу од македонските и балкански музички имиња се обидоа да ја отпеат и доловат токму онака како што треба.

Но, младиот и веќе докажан македонски фолк пејач Дарко Билбиловски кој моментално е на турнеја во Австралија кон почетокот на овој месец сними видео спот за веќе обработената и отпеана песна во негов препознатлив стил. Како звучи познатиот и голем хит на 90-те отпеан од овој наш млад македонски фолк пејач, преслушајте и видете во продолжение.

Подготви: Кристина Секуловска

Повеќе на Музика24...