Еминем повторно дел од музичката сцена

Светска

Рап ѕвездата Еминем го направи своето долгоочекувано враќање во музиката со интроспективна балада , каде учествува и Бионсе. Со неа тој ќе биде на сцената на овогодинешните МТВ Европски музички награди вечерва.

Исто така, се очекува дека песната ќе биде објавена како деби сингл од неговиот следен деветти студиски албум, кој е негов прв од четири години. Во новото парче “Walk on water”, раперот е придружуван речиси целосно од пијано и гудачки инструменти, што е дефинитивно изненадувачко од енго. Со текстот “Богот на рапот” ја открива слабата страна, опишувајќи дека тој всушност е обичен човек, кој никогаш нема да го стигне нивото на легенди како Принс, Тупак и Џа Ноториус Биг.

Подготви: Марија Поповска

Коментари

коментари

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели