Се вери светската тинејџ музичка ѕвезда Џастин Бибер

Светска

24-годишниот Џастин Бибер се вери со својата девојка Хејли Болдвин. Тој ја побарал манекенката за време на романтичниот одмор на Бахамите, пренесува светскиот музички медиум TMZ. Џастин и Хејли биле во кратка врска во 2016 година, а ја обновиле пред еден скоро два месеца, откако Џастин раскина со Селена Гомез.

Родителите на Џастин на социјалните мрежи објавија постови за свршувачката на синот, со што ги потврдија шпекулациите на таблоидите. Хејли е ќерка на глумецот Стивен Болдвин, најмладиот од браќата Болдвин, кои се исто така глумци – Даниел, Алек и Вилијам.

Подготви: Влад Петров

Коментари

коментари

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели