Шакира со нова песна во дует со Малума (Видео)

Пејачката од Колумбија направи вистински “бум” на интернет со екранизација на песната “Трап”. Пејачката Шакира ги израдува своите обожаватели со новата песна која ја изведе во дует со пејачот Малума. За овој нов светски хит направен е и спот кој исто така привлече внимание. Во црно-белата екранизација на оваа песна, Шакира лежи во вода и пука од сексипил. Спотот за само еден ден го виделе повеќе од 7 милиони луѓе на YouTube и претставува вистински хит на интернет.

Подготви: Влад Петров

Повеќе на Музика24...