• Во новата сезона, големи промени во “Ѕвездите на Гранд”
  Звездите на Гранд

  Во новата сезона на “Ѕвездите на Гранд” ќе има голем број на изненадувања, а ќе бидат направени и неколку промени. И во новата сезона жирито ќе остане исто, но нивната положба ќе биде непроменета. Жирито ќе биде сместено на хироулични платформи кои ќе се креваат и ќе се спуштаат. “Продукцијата на Гранд купи 6 нови […]

  Повеќе
 • Кики Лесендриќ нов член на жирито на “Пинкови ѕвездички“
  Пинкови Звездички

  Познатиот српски музичар Кики Лесендриќ од бендот “Пилоти” се приклучува на жирито на талент шоуто “Пинкови ѕвездички”. Лесендриќ во жирито на кратко ќе го замени фронтменот на “Тропико бенд”, Александар Цветковиќ – Сале. Според извори на српските медиуми Сале Цветковиќ од “Тропико бенд” имал претходно закажани и неодоложни обврски, но сеуште е неизвесно колку време […]

  Повеќе
 • Стоја во жирито на „Ѕвездите на Гранд“
  Звездите на Гранд

  Српската турбо-фолк пејачка Стојанка Новаковиќ – Стоја ќе стане дел од жирито на познатото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено Стоја по неколку години пауза ќе се врати во Гранд, каде што ќе ја промовира својата нова песна „Бомба“ а истовремено и ќе го замени Аца Лукас во жирито. Стоја ќе остане во жирито се додека Аца Лукас […]

  Повеќе
 • Сека Алексиќ во жирито на “Пинкови Ѕвезди” (Фото)
  Пинкови Звезди

  Фолк ѕвездата Светлана – Сека Алексиќ од април годинава ќе биде еден од членовите на жирито на талент шоуто “Пинкови Ѕвезди”. Според извор близок до пејачката, Сека некое време се двоумела дали да ја прифати оваа обврска, но на крајот одлучила да ја прифати понудата на Пинк Телевизија. “Раководството на телевизија Пинк веќе долго време […]

  Повеќе
 • Жељко Јоксимовиќ нов член на “Пинкове Ѕвезде”
  Пинкови Звезди

  Познатаиот балкански изведувач  Жељко Јоксимовиќ по итна покана од директорот на Пинк телевизија пред неколку дена се вклучи во жирито на “Пинкове Ѕвезде” каде доследно ќе ги оценува кандидадите без никакви предрасуди. Она што е занимливо е што без никаков наговор од неговите колеги Мирослав, Харис, Марина и Цеца тој и претходно изразил желба да […]

  Повеќе
 • И Зорица Брунцлик дел од жирито на “Пинкови Ѕвезди”?!
  Пинкови Звезди

  Деновиве кружат гласини дека откако Зорица Брунцлик ги напушти “Ѕвездите на Гранд”, голема е веројатноста да стане дел од Ѕвездите или Ѕвездичките на Пинк. Пејачката и Мирослав Илиќ веќе десетина години се во лоши односи, но тој не се плаши од можното нејзино присуство во жирито на “”Пинкови Ѕвезди”. “Ја прифатив понудата да судам во […]

  Повеќе
 • Никола Петровиќ од “Ѕвездите на Пинк” добил интересна покана за дружење
  Пинкови Звезди

  Младиот и згоден пејач Никола Петковиќ, кого јавноста го запозна преку “Ѕвездите на Пинк”, доживеал несекојдневна ситуација. Во неделата навечер, пејачот заминал на закажан настап, а во истото друштво со него се нашла и една атрактивна пејачка, која инаку е една од поновите ѕвезди на Гранд продукција. По се изгледа шармантниот Никола веднаш и се […]

  Повеќе
 • Цеца и во новата сезона дел од жирито на музичкото реално тв шоу “Пинкови ѕвезди”
  Пинкови Звезди

  Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, а за радост на сите фанови на познатата балканска мега ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ, на само недела ипол до одржувањето на спектакуларниот концерт во Несебар, Бугарија (21-ви август), ексклузивно дознаваме дека познатата балканска фолк дива повторно ќе биде дел од жирито од новата, втора по ред сезона, […]

  Повеќе
 • Нова ѕвезда на Гранд продукција е младиот босанец Харис Берковиќ
  Звездите на Гранд

  Вчера вечер во преполнетата спортска арена “Борис Трајковски” се оддржа долго најавуваното и очекувано финале на познатата тв емисија “Ѕвездите на Гранд”. Во ова музичко натпреварување, тв шоу за наша среќа во супер финалето свое учество земаа и двајца познати македонци, музичари Ален Хасановиќ и Филип Божиновски. За жал ниту еден од нашите натпреварувачи не […]

  Повеќе
 • Во петок 17-ти јули аудиции за “Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички”
  Пинкови Звезди

  Од есен, со започнување на новата телевизиска сезона, во Македонија ќе се емитуваат популарните српски шоуа “Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички”. Шоуто за возрасните, “Пинк ѕвезди” оваа сезона се емитуваше на националната Алфа телевизија и не достигна голема популарност, додека пак националната Сител телевизија го емитуваше шоуто за малите ѕвездички со големо задоцнување од емисиите […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели