• Од септември ригорозни правила во “Ѕвездите на Гранд”
  TvShows

  Саша Поповиќ, првиот човек на “Гранд” продукцијата, во текот на емитување на епизода од познатото музичко натпреварување “Ѕвездите на Гранд” открил што новите натпреварувачи можат од есен да очекуваат. “Имено, на есен стартува 13-от серијал од популарното натпереварување, а учесниците ќе потпишуваат договор со “Гранд, дури кога ќе стигнат во петиот круг”, вели Поповиќ. “Ѕвездите […]

  Повеќе
 • Стојанчо Бучков уште еден македонски претставник во бугарското шоу “X Factor” (Видео)
  TvShows

  Неодамна објавивме информација за еден од учесниците во бугарското тв шоу “X Factor”. Денес имаме посебна чест и задоволство да ви претставиме уште еден наш учесник во ова реално музичко тв шоу, и ви го претставуваме 22 годишниот гевгеличанец кој што студира на Филолошкиот факултет “Блаже Конески” во Скопје и кој што моментално преку размена […]

  Повеќе
 • Марио Арангеловски дел од бугарското тв шоу “X Factor” (Видео)
  TvShows

  Македонската публика на неколку наврати досега имаше прилика да го запознае и да ги види и слушне сите негови музички способности и сето она што тој знае и умее да го направи на сцената. Младиот кумановчанец Марио Арангеловски кој досега се натпреваруваше на неколку македонски и српски тв шоуа, од неодамна имаме привилегија да го […]

  Повеќе
 • Згоден кочанчанец влегува во “Ѕвездите на Гранд” (Фото)
  TvShows

  Атрактивниот и згоден кочанчанец Виктор Постолов, кој балканската публика го запозна преку одличната изведба на хитот “Није свеједно” од Амадеус Бенд во минатогодишната сезона на “Пинковите ѕвезди”, продолжува да гради соло кариера во најголемата српска продукција. Имено, македонскиот пејач Виктор Постолов успешно ја премина првата пречка и освои максимални бодови на аудицијата во Скопје за […]

  Повеќе
 • Во новата сезона, големи промени во “Ѕвездите на Гранд”
  Звездите на Гранд

  Во новата сезона на “Ѕвездите на Гранд” ќе има голем број на изненадувања, а ќе бидат направени и неколку промени. И во новата сезона жирито ќе остане исто, но нивната положба ќе биде непроменета. Жирито ќе биде сместено на хироулични платформи кои ќе се креваат и ќе се спуштаат. “Продукцијата на Гранд купи 6 нови […]

  Повеќе
 • Кики Лесендриќ нов член на жирито на “Пинкови ѕвездички“
  Пинкови Звездички

  Познатиот српски музичар Кики Лесендриќ од бендот “Пилоти” се приклучува на жирито на талент шоуто “Пинкови ѕвездички”. Лесендриќ во жирито на кратко ќе го замени фронтменот на “Тропико бенд”, Александар Цветковиќ – Сале. Според извори на српските медиуми Сале Цветковиќ од “Тропико бенд” имал претходно закажани и неодоложни обврски, но сеуште е неизвесно колку време […]

  Повеќе
 • Стоја во жирито на „Ѕвездите на Гранд“
  Звездите на Гранд

  Српската турбо-фолк пејачка Стојанка Новаковиќ – Стоја ќе стане дел од жирито на познатото талент шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено Стоја по неколку години пауза ќе се врати во Гранд, каде што ќе ја промовира својата нова песна „Бомба“ а истовремено и ќе го замени Аца Лукас во жирито. Стоја ќе остане во жирито се додека Аца Лукас […]

  Повеќе
 • Сека Алексиќ во жирито на “Пинкови Ѕвезди” (Фото)
  Пинкови Звезди

  Фолк ѕвездата Светлана – Сека Алексиќ од април годинава ќе биде еден од членовите на жирито на талент шоуто “Пинкови Ѕвезди”. Според извор близок до пејачката, Сека некое време се двоумела дали да ја прифати оваа обврска, но на крајот одлучила да ја прифати понудата на Пинк Телевизија. “Раководството на телевизија Пинк веќе долго време […]

  Повеќе
 • Жељко Јоксимовиќ нов член на “Пинкове Ѕвезде”
  Пинкови Звезди

  Познатаиот балкански изведувач  Жељко Јоксимовиќ по итна покана од директорот на Пинк телевизија пред неколку дена се вклучи во жирито на “Пинкове Ѕвезде” каде доследно ќе ги оценува кандидадите без никакви предрасуди. Она што е занимливо е што без никаков наговор од неговите колеги Мирослав, Харис, Марина и Цеца тој и претходно изразил желба да […]

  Повеќе
 • И Зорица Брунцлик дел од жирито на “Пинкови Ѕвезди”?!
  Пинкови Звезди

  Деновиве кружат гласини дека откако Зорица Брунцлик ги напушти “Ѕвездите на Гранд”, голема е веројатноста да стане дел од Ѕвездите или Ѕвездичките на Пинк. Пејачката и Мирослав Илиќ веќе десетина години се во лоши односи, но тој не се плаши од можното нејзино присуство во жирито на “”Пинкови Ѕвезди”. “Ја прифатив понудата да судам во […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели