• Кики Лесендриќ нов член на жирито на “Пинкови ѕвездички“
  Пинкови Звездички

  Познатиот српски музичар Кики Лесендриќ од бендот “Пилоти” се приклучува на жирито на талент шоуто “Пинкови ѕвездички”. Лесендриќ во жирито на кратко ќе го замени фронтменот на “Тропико бенд”, Александар Цветковиќ – Сале. Според извори на српските медиуми Сале Цветковиќ од “Тропико бенд” имал претходно закажани и неодоложни обврски, но сеуште е неизвесно колку време […]

  Повеќе
 • Младиот Трајче се пласираше и понатаму во “Пинк ѕвездички”
  Пинкови Звездички

  Во вчерашното издание на “Пинк ѕвездички”, Трајче настапи со песна од Џеси Џеј. Тој ја отпеа “Nobody’s perfect” и наиде повторно на овации од жирито кои се задоволни од малиот струмичанец, затоа што со последните настапи го преброди краткиот кризен период во шоуто. “Јас обожавам како тој пее, и со ниските подеми и падови кои […]

  Повеќе
 • Перфектно: Трајче повторно го воодушеви жирито (Видео)
  Пинкови Звездички

  Младата надеж на регионалното музичко шоу “Пинк ѕвезди” кој е фаворит за победа во финалето повторно на свој начин изведе шпанска композиција која носи наслов “Esta Ausencia” во еден здив. “Дете ти шириш мир”, беше реакцијата на Јелена Томашевиќ која не остана имуна на настапот, па заплака со големо воодушевување од кој и целата публика […]

  Повеќе
 • Има само 13 години, а веќе е ѕвезда во целиот балкан (Аудио)
  Пинкови Звездички

  Од неодамна на You Tube каналот на тв Пинк се појави најново видео каде жирито на “Пинкове ѕвездички” остана без текст кога ја слушна композицијата “When i wass your man” во изведба на младиот артист Трајче Георгиев. “Е вака се пее од срце и душа”, гласеше коментарот на Милан Станковиќ кој додаде дека досега не […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели