• Јелена Розга и “С.А.Р.С.“ ќе настапат на “Каменичко културно лето“
  Во прв ред

  Хрватската поп ѕвезда Јелена Розга и  српскиот бенд “С.А.Р.С. “ќе настапат на овогодинешното издание на “Каменичко културно лето “ во Македонска Каменица. Бендот С.А.Р.С.  кој претходниот месец настапи на фестивалот “Битола отворен град“ и повеќе од десет години е вистинска фестивалска атракција, во комплетен состав ќе настапи во Македонска Каменица. Настапот на Јелана Розга е […]

  Повеќе
 • Битола уживаше со музиката на Масимо Савиќ (ФОТО)
  Во прв ред

  Вчера вечер во античкиот театар на Хераклеа во Битола се одржа концерт на еден од најмаркантните машки вокали, неповторливиот и единствен Масимо Савиќ. Благодарение на Авалон продукција и “Божиновски“,  битолчани имаа ретка прилика и огромно задоволство да уживаат во хитовите на големата хрватска ѕвезда, што е ретка прилика и прв концерт на една вака голема […]

  Повеќе
 • Популарни изведувачи од регионот ќе настапат на јубилејните “Охридски трубадури“
  Во прв ред

  На јубилејното 25-то  издание на интернационалниот музички фестивал “Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи од 6 до 8 септември, ќе учествуваат повеќе од 70 изведувачи. Помеѓу кои ќе настапат и познати изведувачи  од балканските земји како Владо Калембер и Жак Худек од Хрватска,  Ален Исламовиќ од БиХ, Мерима Његомир и овогодинешните српски евровизиски […]

  Повеќе
 • Концертот на Владо Јаневски во Охрид презакажан за 5 август
  Во прв ред

  Авалон продукција и официјално соопшти дека концертот на Владо Јаневски е презакажан за 5 август. Концертот кој беше закажан за 2 август се одложува од техничко – организациски причини и на барање од Министерство за култура и фестивалот “Охридско лето“. Концертот ќе започне во 21 часот а цените на билетите остануваат непроменети. Подготви: Филип Етмишовски

  Повеќе
 • Владо Јаневски на Илинден ќе одржи концерт во Охрид
  Во прв ред

  Легендарниот Владо Јаневски после пауза од скоро 10 години, ќе одржи голем концерт во живо во Охрид и тоа на веројатно наједкватната локација за неговиот тип на музика, Антички театар, на 02-ри август. Вечерта на Илинден со почеток од 22 часот, публиката ќе може да ги слушне апсолутно сите хитови на Владо Јаневски, кој оваа […]

  Повеќе
 • ГОЛЕМ OPEN AIR КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА И ВО БИТОЛА
  Во прв ред

  После двата одличини концерти во март годинава во Центарот за култура – Битола, Каролина ова лето се враќа во родната Битола со концерт во најубавата битолска локација, античкиот театар Хераклеја Линкестис, на 10-ти август. А следниот ден Каролина ќе одржи и open air концерт во Античкиот театар – Охрид На концертот кој ќе трае два […]

  Повеќе
 • И летово Саша Ковачевиќ со настапи низ Македонија
  Во прв ред

  Се прашувате каде да одите овој викенд? Ние знаеме каде. Прилеп градот на пивото, градот под Марковите Кули и единствениот најдобар летен клуб во градот и пошироко, клуб “Калипсо”. Овој петок, 6-ти јули клубот “Калипсо” ви нуди најнезаборавна забава со единствениот, најшарматниот и најпосакуваниот пејач на балканов и пошироко најатрактивниот Саша Ковачевиќ. Почеток 22часот, а […]

  Повеќе
 • Влатко Стефановски ќе одржи концерт во Античкиот театар во Охрид
  Во прв ред

  Легендарниот македонски виртуоз на гитара Влатко Стефановски ќе го промовира најновиот албум “Мајчин јазик “ пред публиката во Охрид. По огромниот интерес и продадените 3 концерти во Македонската Филхармонија, Влатко Стефановски и неговиот најнов албум “Мајчин Јазик„ со концерт на Антички Театар во Охрид. Концертот ќе се одржи на 1-ви август, со почеток во 22 часот. Ова е можност домашната и странска публика повторно да […]

  Повеќе
 • Каролина Гочева на 11-ти август ќе одржи концерт во Антички театар – Охрид
  Во прв ред

  Каролина после неколку години, повторно на open air концерт во Антички театар – Охрид. После успешно распродадената пролетна турнеја во повеќе концертни сали низ градовите во Македонија, Каролина и нејзиниот бенд доаѓаат во Охрид со двочасовен open air концерт и тоа на 11-ти август, на најубавиот простор во нашиот туристички бисер, Антички театар. На концертот […]

  Повеќе
 • Во среда сите во “Epicentar”
  Во прв ред

  Пред и после многубројните музички настани, време е да ве потсетиме и за еден музички сет кој што ќе се случува на 4-ти јули во “Epicentar” со почеток од 19 часот. Станува збор за забава со познатите Алавукс и Бодан Јамакоски / Марко Рикалоски. Забавата стартува со Бодан кој што пушта се она што е […]

  Повеќе

Dailyintelligencer

Videos

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели