Американскиот DJ Дејвид Алварадо со свој настап во Капан Ан (Фото)

После неверојатниот настап во 2002 година во клубот Елемент, а по барање на скопската публика, директно од Америка на 12-ти септември, четврток во Капан Ан, со почеток во 23 часот свој настап ќе има еден од најдобрите хаус ДЈ во светот Дејвид Алварадо. Специјални гости на настанот ќе бидат: Игор Зотик и Томи Бојаџи. Додека за специјланите визулени ефекти на забавата ќе се погриж 3 Д мапинг – Вид Бит од Истамбул.

Настанот е во организација на промотерската куќа Пјур Соул кои зад себе имаа веќе неколку успешни настапи на светски познати диџеи како Мајк Хакаби и Кунијуки Такахаши.
Американскиот диџеј, продуцент и уметник Дејвид Алварадо чија кариера трае повеќе од една деценија, се смета за еден од најдобрите чувани тајни на електронската музика . Неговата музика е издадена за светски познатие лејбели како Ovum, Ultra, Peacefrog, Yoshi Toshi, Plastic City, Strictly Rhythm и Guidanc.

Дејвид ја започна својата кариера како DJ во андерграунд сцената во Лос Ангелес. Со неговиот стил и уникатна селекција на музика, тој за многу кратко време успеа да создаде голем удел во американската електронска музичка сцена. Тој има настапувано во легендарните клубови и настани како: The Ministry of Sound, The Hacienda, Fabric, Tresor, Florida 135, Row Club, Panorama Bar, The Arches, Extrema Festival, Sonar. Влезот на забавата ќе биде 150 денари.

Постер за настапот на Давид Алварадо во Капан АнПодготви: Александра Блажевска

Повеќе на Музика24...