Голем концерт на рускиот пејач Тимати на Cacao Beach (Видео)

Секоја година многумина од вас освен познатите летни дестинации, ја одбираат и соседна Бугарија како своја летна дестинација, односно, познатите и преубави песочни плажи на Сончевиот Брег и во мирното и одлично место за одмор, во преубавиот Несебар. Токму за сите вас, кои годинава сте решиле, или пак ќе решите токму ова да биде вашето место каде ќе се одморите и летувате, нашите соработници од Моко продукција од Софија, Бугарија не известуваат дека токму ова лето на 28-ми јули на познатата плажа Cacao Beach ќе гостува уште повеќе познатиот и популарен руски пејач РНБ Тимати кој зад себе има голем број на препознатливи хитови кој можеби и не сте знаеле дека токму тој ги изведува.

https://www.facebook.com/MokoSolution/videos/1509436005833588/?acontext=%7B%22action_history%22%3A%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22page%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22page_upcoming_events_card%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A[]%7D]%22%2C%22has_source%22%3Atrue%7D

Оваа музичка ѕвезда која е популарна и позната во околината, на 28-ми јули повторно ќе ги изведе своите големи хитови пред своите фанови и публика, пред сите оние кои сакаат да слушнат одлична летна клубска музика. Од Моко продукција велат дека нема уште многу влезници, но доколку секако сте заинтересирани сакате да бидете дел од овој голем летен клубски настан на Cacao Beach, билетите можете да ги набавите и преку интернет. Влезниците се со цена од 50 лева (25 евра), а на денот на концерто истите ќе чинат 70 лева (35 евра).

Незаборавајте, концерт на познатиот и популарен руски пејач Тимати на сцената на Cacao Beach со почеток од 21 часот, Сончев Брег.

Подготви: Иван Јосимовски

Повеќе на Музика24...