Нина Бадриќ предконцертно ги поздравува македонските фанови (Видео)

Како што неодамна ве информираме, а на само еден ден до концертот, ќе ве потсетиме дека утре 9-ти јуни во Македонската филхармонија со почеток во 20.30 часот за прв пат свој солистички концерт во Скопје ќе има познатата и популарна хрватска и балканска пејачка Нина Бадриќ. Препознатливите хитови, балади и познати песни утревечер ќе имате ретка и можеби единствена привилегија во живо да ја слушнете и да неколку часа да уживате во совршениот глас и песните кои будат многу емоции.

Во пресрет на утрешниот концерт, Бадриќ ја поздравува својата македонска публика, фановите кои со нетрпение чекаат да ја видат, а и таа со нетрпение чека да се појави пред истата. Што вели познатата хрватска пејачка, погледнете во продолжение…

Jedva čekam Skopje! ❤️Karte možete kupiti na http://bit.ly/2HINSTF

Gepostet von Nina Badrić am Dienstag, 5. Juni 2018

Подготви: Влад Петров

Повеќе на Музика24...