Пред концертот во Скопје, Цеца вечерва и утре ја освојува Софија (Видео)

Во прв ред

Во организација на нашите соработници Моко Солушн од соседна Бугарија, вечерва и утре познатата и мега популарна фолк дива Светлана Цеца Ражњатовиќ одржува два големи концерти во Арената Армеец во Софија. Како што не известуваат организаторите, како вечерашниот концерт кој е однапред расподаден, така и утрешниот втор концерт ќе биде вистинско дружење со неповторливата и секогаш оргинална Цеца.

Да ве потсетиме, концертот на Светлана Цеца Ражњатовиќ во Скопје ќе се одржи за речиси една недела, односно, на 25-ти март во ВИП арената “Борис Трајковски”. Во продолжение, погледнете само мал дел од адмосферата на вечерашниот прв концерт во Софија, а можете да претпоставите каков ќе биде утрешниот втор концерт на оваа позната фолк дива.

Ceca Naša Kraljica Ražnatović ❤❤❤ Dobro doshla! #cecaraznatovic_official #craznatovic_official

Posted by Vesela Konstantinova on Thursday, March 16, 2017

Volim te Ceca! ❤❤❤ #Mokosolution #cecaraznatovicofficial #craznatovic_official

Posted by Vesela Konstantinova on Thursday, March 16, 2017

Подготви: Влад Петров

Коментари

коментари

За Нас

Се надеваме и веруваме, дека ќе бидеме дел од Вашето секојдневие, дека Музика24 ќе биде Ваш 24 часовен ритуал за добра, квалитетна, навремена и интересна музичка информација. Продолжете да уживате... Музика24 работи 24/7

Пријатели