ЗА НАС

Специјализираниот македонски музички портал Музика24, на македонскиот интернет простор постои од 1-ви декември 2011-та година, кога се почуствува поголема потреба за афирмативно електронското анимирање на онаа читателска публика која веќе наголемо ги следеше технолошките придобивки на новиот век и која во брзиот начин на коресподенција се почесто го користеше интернетот како информативна опција.

Идејна опција беше да се следи пред се македонската музичка сцена и се она што е актуелно или надежно, но истовремено и да се негуваат потврдените вредности преку кои не препознаваат насекде во светот. Следејќи ги импулсите на современото времетечение се прошири концептуалната потреба и Музика24 стана портал кој со ист интензитет ги информираше своите читатели за балканската, но и светска музичка сцена селектирајќи ги информациите според актуелноста и барањата на својата читателска публика која недвосмислено ја координираше атрактивноста на самиот портал.

Новинарската и техничка екипа која е задолжена за овој портал, кој успешно функционира полни девет години како императив го има вкусот на помладата публика, а бидејќи музиката не познава бариери и ограничувања посебно се горди на тоа што овој портал го следат различни старосни групи на читатели, а на тој начин добиваат и нови препораки на кои се особено горди. Младиот тим на новинари кои со невидена страст и ентузијазам ја започнаа оваа приказна пред 9 години во изминатиов период постојано беше присутен на сите јавни настани во земјата и регионот следејќи ги од прв ред и информирајќи ја својата публика навремено и точно.

Основните новинарски постулати да се биде секогаш на време на лице место на настанот и да се информира читателот реално и без прикриена позадина, беа и останаа основен кодекс според кој функционира овој портал. Се чини дека тоа го препознаа и посетителите, па така се повеќе се остварува интерактивниот пристап со кој и полесно се следат желбите на читателите.

Музика24 својата релевантност ја има потврдено и со медиумското покровителство на повеќе музички настани како што е “Пивофест”, “Охрид Фест”, “Макфест”, “Гастромак”… итн. Постојаното музичко делување на групи и поединци, творењето и делувањето на музичките актери го предизвикуваат овој портал и понатаму да биде еден од најсеопфатните и уважени музички портали во регионот и постојано да се надоградува во технолошка и естетско-функционална, но и информативна смисла како гласило кое е во функција на своите корисници. Музика24 и понатаму останува посветен на музиката и на сите радости што таа со себе ги носи.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com