Теа Трајковска: За мене среќа е да се чувствувам добро во своја кожа и реализирано дури и кога имам лош ден

Теа Трајковска е еден од представниците на “свежата крв” на македонската музика, младата и талентирана пејачка. Креативна, оригинална, шармантна . Ова е нејзината 10-ка.

Имено, 10-ка е нова рубрика, во која ќе можете да ги прочитате одговори од вашите омилени ликови од домашната сцена пред се, но и од Балканот. Секој кој оставил трага ќе биде дел од 10-ка.

Петок во 13 часот читајте 10-ка.

Која е вашата идеја за совршена среќа?

  • Можеби е клише ама секојдневната среќа навистина ја чинат мали нешта.Не верувам дека постои нешто што е совршено, бидејќи да ни е дадено се од раѓање не би имале за што да се бориме, ниту да знаеме или умееме да распознаеме што е среќа. За мене среќа е да се чувствувам добро во своја кожа и реализирано дури и кога имам лош ден.

Кој е вашиот најголем страв?

  • Ниеден страв не ми е врзан со мене, претпоставувам дека единствен страв ми е било каква несреќа на некој од моите најблиски.

На која жива личност и се восхитувате најмногу?

  • На мајка ми

Кои зборови или реченици ги користите премногу често?

  • Ваљда треба да каже некој друг што ме познава, не сум сигурна дека ќе бидам објективна. Најверојатно најчесто употребувана реченица на daily basis ми е што го прашувам кучето дали му се шета мислам реторичко е прашањето, одговорот се знае.

Како се чувствувате во моментов?

  • Пробувам да најдам ентузијазам, оптизам и надеж, иако станува се потешко во оваа ситуација во која се наоѓаме.

Кој е вашиот омилен писател, а кој сликар?

  • Хамм, искрено читам многу, но откако пораснав не се врзувам премногу за автори и незаменливо е местото на Џ.К.Роулинг (Хари Потер) a, сликар, сестра ми

Кои се вашите омилени имиња?

  • Не сум размислувала на темава искрено. Знам дека ако имам некогаш ќерка, ќе се вика Уна.

Кои вредности ги цените најмногу кај еден пријател?

  • Лојалност – дефинитивно и најважно

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com