24 Забава

Заборавила 40.000 евра во автобус, возачот ги нашол и ги вратил на сопственичката

Французинка заборавила торба со 40.000 евра во автобус во градот Нимес, на југот на Франција. Потоа полицијата ја повикала жената да си ја земе торбата со пари, пишува весникот Миди Либре. Возачот на автобусот ја нашол торбата и ја оставил во багажникот на автобусот без да погледне што има во неа. Друг вработен ја отворил торбата и во неа нашол 40.000 евра, како и документ кој го докажува легалното потекло на парите.

TikTok го надмина YouTube

Студијата спроведена од компанијата App Annie, која се занимава со аналитика во областа на мобилните апликации, покажа дека корисниците на апликации поминуваат повеќе време на TikTok отколку на YouTube. И покрај фактот дека YouTube има повеќе корисници отколку TikTok, видеата, во просек, се гледаат многу повеќе во кинеската, отколку во американската апликација, пишува „BBC“. YouTube има 2 милијарди корисници, а TikTok „само“ 700 милиони. И покрај фактот дека има три пати помалку корисници, TikTok, инаку најсимнуваната…

Преубаво момче, манекен омилен меѓу познатите убавици ги изненади сите (Фото)

Кога популарниот манекен Џордан Барет (24), кој ги фасцинира жените ширум светот со својот изглед, пред еден месец објави дека се верил, многумина се прашувале која убавица го освоила неговото срце. Оваа среда следуваше изненадување: австралискиот манекен се омажи за колега, моделот Фернандо Казабланкас (23). На интимната церемонија во Ибица, Шпанија, присуствувале само 15 најблиски пријатели на Џордан, меѓу кои Кејт Мос, Џорџија Меј Џегер и Џереми О. Харис. "Беше многу спонтано, но организаторката на неговата…

Дворец од 13 век се продава за 11 милиони фунти

На британскиот пазар на недвижности неочекувано се појави дворецот Лим кој се наоѓа во Хајт во Кент. Се работи за дворец од 13 век, кој во изминативе дваесет години се користел за свадби и други настани. Освен живеалиште на благородништвото, претходно се користел како воен објект. За време на Втората светска војна се користел за набљудување на нацистичките V1 ракети кои Британците се обидувале да ги соборат. По војната бил купен од Хенри Бихам, кој доградил кула. Дворецот нуди прекрасен поглед на Ламанш, го посетувале…

Понеделник е најдобриот ден за водење љубов

Понеделник знае да биде најнепопуларниот ден во неделата, бидејќи повеќето луѓе ја започнуваат работната недела, но не мора воопшто да биде така. Се прашувате зошто? Една анкета неодамна покажа дека понеделник е најдобриот ден за водење љубов. Љубовните игри се забавни за секого и нема причина зошто понеделник да не биде ден во вашата рутина на водење љубов. Бидејќи рутината ни дава сигурност, без разлика дали е дневна, неделна или месечна, особено е важно да имаме љубовна рутина што ни причинува забава, страст и…

Како денес изгледаат ѕвездите од најемотивната и популарна турска серија „Кога лисјата паѓаат“ (Фото)

Кога ќе слушнете за турската серија “Кога лисјата паѓаат“ се потсетувате на едно убаво време кога се беше поинаку, таа серија беше една од првите кои се емитуваа на тогаш најгледната телевизија во Македонија, денес за жал згаснатата А1 телевизија. Но благодарение на Алфа телевизија, оваа турска телевизиска новела кон крајот на минатата година започна да се емитува, односно, повторно да се ре-емитува или репризира на тв екраните во нашата држава. И иако сите ние ја гледавме пред 10, а можеби и повеќе години, сите случувања…

Бубе Ин за Бекстејџ: Не бев болен од ХИВ туку од… (Видео)

Деновове познатиот македонски фризер Љупчо Бубе Петрушевски попознат во јавноста како Бубе Ин, пред камерата на естрадниот магазин Бекстејџ откри една голема вистина, за која се зборуваше со месеци и месеци наназад. Тој е пред се исклучителен и голем професионалец од кои многу научиле и сè уште учат. Неговиот живот би бил добро сценарио за холивудски филм, така барем тој вели, на 13 години останува без мајка, а на 16 години го отвора својот прв салон и неговиот професионален пат и развој трае до ден-денес. Тој искрено…

Инстаграм воведе нова опција, корисниците пресреќни

По долго барање и исчекување, конечно Инстаграм на своите корисници им дозволи да објавуваат фотографии од своите компјутери. Дали сте дома, на своето работно месето или некаде на гости, одсега вашите најомилени фотографии наместо од мобилен, како што беше досега, истите можете да ги објавувате и од вашиот работен или домашен компјутер. Mногу корисници наведуваат дека сега гледаат „копче“ за да креираат нов пост на работната површина Инстаграм и дека сега можат да создаваат објави со помош на новиот систем. Инстаграм сега…

Лемурите од скопската ЗОО погодуваат кој ќе победи на Евровизија

По примерот на октоподот Пол кој на Светското првенство во 2006 година во Германија ги погодуваше победниците на сите натпревари на домаќинот, така и лемурите од скопската Зоолошка градина се обидуваат да погодат кој ќе победи на овогодинешната Евровизија. Како што соопштуваат од ЗОО, ова доаѓа откако оваа година Евровизија го крена гласот за планетата Земја и животните. -Токму поради тоа што фестивалот годинава се вклучи во кампањата за заштита на животната средина и животните, нашите лемури решија да пробаат да…

Скандал во Анталија: Македонски “инфлуенсери” ја посрамотија Македонија (Видео)

Како што пишува порталот Либертас, "познати македонски инфлуенсери" (ако можеме дел од нив така да ги наречеме), во еден од хотелите во Анталија каде претходно од една релативно позната македонска туристичка агенција биле одбрани истите тие "познати личности" и однесени на бесплатна седумдневна прошетка или забава за да истите тие на своите профили на социјалните мрежи, таа тура, туристичка агенција и сето тоа патување добро го изрекламираат, а истото тоа да би влијаело на нивните фанови и следачи пред новата летната сезона.…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com