Годинава социјална дистанца и со Дедо Мраз (Фото)

Како што пишуваат светските медиуми, за разлика од вообичаената новогодишна слика малите повеќе нема да можат да седат во скутот на Дедо Мраз, туку ќе му ги соопштат новогодишните желби од далечина и преку пластична бариера. Барем така се вели дека ќе биде годинава. Тоа малку ќе биде тешко за помалите и за сите оние кои со нетрпение го очекуваат познатиот дедо само за да го гушнат, бидејќи нели тој им носи новогодишни подароци.

Како тоа би изгледало, погледнете од следните фотографии подолу:

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com