Imdb објави листа на најпопуларните 10 филмови за 2019-та година (Видео)

Една од најпопуларните веб-страници за љубителите на филмот, Imdb, објави листа на најпопуларни филмови за оваа година, врз основа на тоа колку биле пребарувани од страна на корисниците. Судејќи според листата, филмовите со суперхерои се особено популарни годинава. Еве ги филмовите кои ги зафатија првите 10 места.

1.Joker

2.Once upon a time in Hollywood

3.Avengers: Endgame

4.Captain Marvel

5.It Chapter Two

6.The Lion King

7.Spider-Man: Far From Home

8.Alita: Battle Angel

9.Aladdin

10.Us

Повеќе на Музика24...