Исланд дава 5000 евра ако ожените девојка од Исланд

Исланд е мала земја, која се наоѓа на остров на северот на Европа, позната по своите вулкани, гејзери и прекрасна дива природа, сега се најде во центарот на светските медиуми.

Владата на Исланд планира од оваа година да ја зголеми својата популација, која во последните години е во константен пад. Проблемот да биде уште поголем, женската популација е многу поголема од машката, оттука жените во Исланд имаат проблем да најдат маж.

Исландската влада одлучила на интересен начин да проба да го реши овој проблем. Одлучиле од јануари оваа година да поклонуваат по 5000 евра за сите оние кои се спремни да оженат девојка од Исланд.

Мажи, можеби Исланд е правото место за вас.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com