Погледнете: Кои беа најгледани серии на Нетфликс за време на карантинот (Видео)

Пред пандемијата многумина од нас одвај чекаа долг викенд за да се препуштат на лежење во пижами, јадење и гледање на омилената серија. Знаете како викаат, “внимавај што посакуваш”, па додека беше на сила полицискиот час, а заедно со него и неколкудневните карантин периоди, гледањето серии беше “остварување на желбите”.

Секако, има и луѓе на кои овој период им дојде како порачан, па со задоволство одбегнуваа средби со луѓе и уживаа во омилените серии. Стриминг платформата Netflix стана омилен цимер на многумина од нас, а ова беа сериите кои беа најгледани за време на карантинот:

Dead To Me

Outer Banks

Hollywood

Workin’ Moms

Ozark

Never Have I Ever

Rust Valley Restorers

Grey’s Anatomy

The Last Kingdom

Pup Academy

Повеќе на Музика24...