Кои се топ 10 најдобри шпански серии кои мора да ги гледате (Видео)

Факт е дека шпанците во последно време прават се подобри и подобри серии и филмови, особено трилери. Освен што ќе ви се допадне приказната, ова е одлична можност да го научите и вежбате шпанскиот јазик, доколку секако сте љубител на овој јазик.

А во продолжение, прочитајте и погледнете кои се топ 10 најдобри шпански серии кои се достапни на Нетфликс, а вие мора да ги погледнете, и воопшто не се сомневаме во тоа дека нема да се покаете.

Money Heist (La casa de papel)

Не знаеме дали досега сте слушнале за одличната шпанска крими серија “La Casa de Papel”, чијашто четврта сезона излезе пред неколку месеци на Netflix, но сега е вистинското време да откриете што ја прави оваа серија да биде толку импресивна.

Grand Hotel 

Locked up

Velvet

The ministry of time

Cocaine coast

The cable girls

Morocco: Love in times of war

Elite, серија која за многу кратко време стана омилена на многумина.

Cathedral of the sea

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com