Највпечатливите филмски сцени во последните години

По повод својот 21. роденден, интернет-страницата “Ротен томејтос”објави листа од 21 највпечатлива филмска сцена во последните 21 година. Околу 25.000 филмски вљубеници гласаа и ги одбраа трите најмоќни сцени.

На трето место е Хајли Џоел Осмент и неговата реплика: “Гледам мртви луѓе…”, која го најави шокантниот пресврт на крајот во филмот “Шест сетило”.

Втора е сцената од претпоследниот филм “Одмаздници”, каде што на крајот главниот негативец со еден потег со прстите предизвикува катаклизма.

И на самиот врв се најде Хит Леџер како Џокерот непријател на “Темниот витез” Бетмен. Во самото свое прво појавување на почетокот на филмот, тој создава сосем нова перцепција за себе и му покажува на гледачот до каде може да оди со своите мрачни изведби. Леџер почина кусо пред објавувањето на филмот и посмртно доби Оскар за оваа улога.

Повеќе на Музика24...


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/muzika24/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0