Отворен Дизниленд Париз и највисокиот кат на Ајфеловата кула

Француската туристичка индустрија денеска доби потстрек со делумното отварање на забавниот парк Дизниленд и отварањето на највисокиот кат на Ајфеловата кула за посетителите.

Дизниленд Париз, најпосетениот тематски парк во Европа, е само делумно пуштен во употреба, откако беше затворен четири месеци поради корона-пандемијата. Паркот ќе работи со намален капацитет, задолжителна физичка оддалеченост и почесто чистење на просториите и дезинфицирање. Одговорните за Ајфеловата кула наведоа дека најмногу 250 лица ќе можат да бидат на највисокиот кат во исто време.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com