Погледнете: Кои се најслушаните хитови во 2020 година (Видео)

Уште само неколку дена и настапува новата 2021 година, која сите искрено веруваме дека ќе биде многу подобра од она што се случи во оваа која со душа чекаме да помине. Сите ги одбројуваме последните денови. Но, освен она што се случи на глобално ниво, оваа 2020-та ќе ја паметиме и по многубројните музички хитови кои во текот на карантинот и полициските часови често ги слушавме што на радио што на глобалните музички мрежи. Во продолжение, погледнете ги сите оние најслушани песни кои во текот на оваа година вие и вашите пријатели, најблиски најчесто ги слушавте. Дали можеби вашата омилена песна се наоѓа на списокот?

Lady Gaga, Ariana Grande – Rain On Me

The Weeknd – Blinding Lights

BTS – Dynamite

Dua Lipa – Break My Heart

Halsey – You should be sad

Harry Styles – Adore You

Billie Eilish – No time to die

Tones and I – Dance Monkey

Justin Bieber ft. Quavo – Intentions

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com