Погледнете: Како изгледа, што и како прави денес она слатко момче од Киндер чоколадите? (Фото)

Не постои дете кое што досега не вкусило од оние надалеку препознатливи и превкусни киндер чоколадциња, а на самата опаковка и обвивка стои едно насмеано и слатко детенце. Токму тоа детенце денес има 29 години и е познат светски модел, а како што и самиот тој вели потекнува од Србија каде што и има живеено.

Можеби името Алесандро Егер ништо нема да ви значи, но токму тоа е момчето кое што никогаш нема да го заборавиме и секогаш ќе не потцетува на тие вкусни чоколадциња. Но каде е денес и што тој работи?

Тој денес работи како модел и има учествувано на повеќе од 50-на модни ревии, а има соработувано и со голем број на реномирани брендови меѓу кои ќе ги споменеме Versace, Dolce&Gabbana, Armani, Moschino, Calvin Klein и други, а покрај манекенските ангажмани се има појавено и на филмското платно.

По рекламата за чоколадото Киндер, тој почнал да добива улоги во филмови во Италија, а во манекенството влегол сериозно дури на 21-ва година. И за филмската и манекенската кариера вели дека е потребна упорност за успех, а тој е благодарен на сите луѓе кои му помогнале во тоа. Интересно е тоа што тој потекнува од Србија и иако го има прошетено речиси целиот свет и како дете се сели во Италија, сепак открива дека и ден денес му недостасува мирисот на домашното кафе, паркот и плоштадот во Баново Брдо, вујко му и селото каде што растел како дете, како и српската храна.

Во продолжение погледнете како слаткото момче, денес изгледа како вистински секси заводник:

https://www.instagram.com/p/CEOuhIxKgXq/

https://www.instagram.com/p/CDzR98qqBO4/

https://www.instagram.com/p/CDW8UvyKatj/

https://www.instagram.com/p/CCRUA25o2ka/

https://www.instagram.com/p/CBgXztFqdx7/

https://www.instagram.com/p/B-knYRsoSOW/

https://www.instagram.com/p/B9kHIp4I1_m/

https://www.instagram.com/p/B7OOy2aIdBf/

https://www.instagram.com/p/CEZ4_rLqUux/

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com