PornHub ќе организира филмски фестивал

Најголемиот сајт во светот за возрасни сака да организира филмски фестивал. И тоа се се случува од кога PornHub годинава го пушти во јавноста првиот филм кој не е порно. Германскиот фестивал за филмови Oldenberg Film Festival соопшти дека и покрај коронавирусот и пандемијата во септември ќе го одржи својот веќе закажан фестивал. Според заменик претседателот на компанијата PornHub, Corey Price тие сакаат да се приклучат во организацијата.

“Сакаме да помогнеме и да станеме препознатливи во светот на филмовите. Креиравме посебен УРЛ кој нема допир со порно содржината. Сакаме да станеме препознатливи и по нешто друго, освен порно филмовите”, изјави заменик претседателот на компанијата PornHub.

Минатата година Pornhub имаше 115 милиони посети дневно и 39 милјарди уникатни сесии. Според изјавите од компанијата за време на коронавирусот посетеноста е уште мноооогу поголема. Од филмскиот фестивал сеуште немаат одговрено.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com