Предлог дестинација за оваа есен: Бордо – градот на виното (Видео)

Бордо, градот на виното, лоциран на реката Гароне во југозападна Франција, мора да биде дел од вашата листа на патувања оваа есен. Покрај преубавата француска атмосфера далеку од Париз, Бордо е најпознат по катедралата Saint-André, grand Place de la Bourse, преубавите градини и музејот Musée des Beaux-Arts de Bordeaux.

Дефинитивно одличен избор без разлика на начинот на патување и друштвото. Нека не ве мрзи, врзете два лета, одберете период, и почнете да мислите на виното. Бордо дефинитивно заслужува да се најде во вашата листа на градови за оваа есен.

Погледнете во продолжение преубаво видео за овој совршен француски град, кој кога и да е, мора еден ден да го посетите.

Повеќе на Музика24...