Прогласен најсекси мажот на светот (Фото)

Списанието ,,People” го прогласи најсекси мажот на светот за оваа година. Холивудскиот актер Мајкл Б. Џордан се најде на првото место. Џордан, кој исто така се пофали со оваа титула на Инстаграм, им се придружи на другите победници на изборите во списанието „Пипл“, како што се Џон Леџенд, Идрис Елба, Крис Хемсворт, Чанинг Тејтум и Дејвид Бекам. Да потсетиме, овој актер е најпознат по улогите во кои го игра Ерик во „Црниот пантер“ и Адонис од филмот „Крид“.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com