Што е тоа Instagram Reels?!

Да ве запознаеме со Instagram Reels, кој што претставува нов начин за снимање кратки видеа на Instagram. Reels ни овозможува да споделуваме кратки видео снимки во времетраење на 15 секунди, исто како Instagram Story. Предноста е во тоа што на видеата можат да се додаваат нови ефекти и има голем избор на креативни алатки.

Instagram Reels се наоѓа како посебен дел во нашиот Инстаграм Feed, и ако вашиот профил е јавен, вашите видеа може да се прикажат и во нов дел во делот Instagram Explore. Оваа опција им нуди на сите шанса да достигнат нова публика на глобалната сцена.

Подготви: Редакција Музика24

Музика24 – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com