Светски познатата пејачка Ава Макс облечена во фустан на македонски дизајнер (Фото)

Познатата пејачка Ава Макс позираше со фустан на македонскиот дизајнер Златко Јовановски на насловната страна на магазинот “Her World Magazine”.

„Среќен сум што пејачката Ава Макс носеше моја креација на насловната страна на “Her World Magazine”. Ме контактираа преку форумот во кој сум зачленет таму. Искрено не се надевав премногу на вакво нешто, а уште помалку помислив дека токму во моја креација ќе биде насловната. Само ќе кажам, верувајте во себе и се е можно“, изјави дизајнерот Златко.

Ова не е првпат креациите на Јовановски да бидат забележани на светската сцена. На крајот на 2018 година, неговите креации беа избрани за снимање на краткометражен моден филм, направен од стилистите на популарниот пејач Тајга, познат и како поранешен дечко на Кајли Џенер.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com