Запознајте го Милкшејк – најслаткото албино кученце (Фото)

Милкшејк од Лондон е кученце што стана интернет сензација. Неговиот уникатен изглед и забавните фотографии со него направија на Инстаграм профилот да има 58.000 следбеници.

Неговата 33 годишна сопственичка Марија постојано му става модни додатоци и го носи на забавни дестинации. Од спа третмани до врвни модни додатоци, уникатниот Милкшејк има навистина луксузен стил на живот.

Во продолжение, фотките од ова кученце кое навистина никого не остава рамнодушен:

Повеќе на Музика24...