Годинава традиционалниот Василичарски концерт посветен на најголемите хитови

Традиционалниот концерт во чест на празникот Василица кој се одржува во Македонската опера и балет, годинава е насловен „Најголемите хитови“. На концертот што ќе се одржи на 12-ти и 13-ти јануари, повторно диригент ќе биде Бисера Чадловска.

„Оваа година концертот e со наслов „Најголемите хитови“, направен е избор од најдобрите хитови од досегашните Василичарски концерти, со симфониски аранжмани. Публиката ќе има можност да ужива во популарните странски и македонски хитови во изведба на оперски и поп солисти, придружувани од Оркестарот“, најавуваат од МОБ.

Билетите чинат 1.000 и 1.200 денари, и се во ограничен број, а се продаваат онлајн и на билетарата на Македонската опера и балет. Концертите ќе се одржат според протколите за одржување јавни настани, одобрени од Комисијата за заразни болести, со задолжително носење заштитна маска.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com