Концерт „Медитерански приказни“ од Љубомир Бранѓолица на 15-ти септември во Сули-ан

Концерт насловен „Медитерански приказни“, осмислен од самиот автор Љубомир Бранѓолица, ќе се одржи во вторник (15.09) од 20 часот во Сули-ан како дел од Деновите на македонска музика во организација на СОКОМ. Овој концерт ќе биде во име на убавата музика која ги раскажува убавините и посебноста на Медитеранот.

Концертот за обоа во изведба на Татијана Петрушевска како премиерна изведба, концертот за фагот специјално напишан и посветен на Марјан Милошевски, Медитеранска свита за саксофон предводена од Стојан Димов и Античките Перли за гудачи во изведба на Камерниот оркестар на Битола ќе прозвучат во Сули Ан како дел од програмата на ДММ.

 

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com