На 5-ти јули во Прилеп, концерт на пијаниските Јасмина Трајчевска и Ловорка Немеш-Дулар

„Балканска синтеза“ е насловот на концертот кој ќе се одржи утре 5-ти јули понеделник, со почеток од 19 часот, во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп.

На концертот ќе настапат Јасмина Трајческа и Ловорка Немеш-Дулар, двете на пијано. На програмата се дела од Јанез Матичиќ, Томислав Зографски и Билјана Бојовиќ.

Со концертот се одбележуваат 20 години заемна концертна активност на двете пијанистки и 30 години независност на државата.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com