Награда „8-ми ноември“ за оперската пејачка Елена Голомеова

Оперската пејачка Елена Голомеова е една од овогодинешните добитници на наградата „8-ми ноември“ од Општина Штип. Наградата „8-ми ноември“ се доделува по повод Денот на ослободувањето на градот во Втората светска војна. Голомеова  живее и работи во Франција од 2000 година. Средно музичко училиште завршила во Штип и Скопје, а во Ница дипломирала соло пеење. Магистрирала во Париз во класата на професорката Жаклин Бонардо.

Фото: М.Златевска

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com