Пијанистката Дуња Иванова стана државен првак во велосипедизам (Фото)

Концертниот пијанист, наставник, доктор на науки по естетика и автор на неколку книги и публикации, Дуња Иванова, како претставник на Велосипедскиот клуб “Енерџи” од Скопје е годинешниот државен првак со освоени три први места на Државното друмско-ридско, Државното друмско – хронометар и Државното првенство во планински велосипедизам.

Првенството беше во организација и како дел од годишниот календар на Велосипедската федерација на Македонија. Титулата “државен првак“ претставува највисокото признание во спортските кругови во текот на една календарска година.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com