Скопско лето 2021: Утревечер на Зелениот покрив на ГТЦ – Концерт на Хорот на МОБ

Во организација на Дирекцијата за култура и уметност – Скопје, а во рамки на фестивалот “Скопско лето”, утревечер со почеток во 21 часот на Зелениот покрив на ГТЦ ќе се одржи Концерт на Хорот на Македонската Опера и Балет.

Диригенти/хор – мајстори ќе бидат Јасмина Ѓорѓеска и Ѓурѓица Дашиќ, додека пијано придружба: Јанинка Невчева. Режисер на концертот е Трајко Јордановски. Во соработка со Македонската Опера и Балет, концертот ќе се одржи согласно протоколите за одржување на настани.

Влезот за овој концерт е слободен.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com