Дали знаете кое е вистинското име на познатиот и легендарен Жељко Бебек?!

Неодамна познатиот пејач, поранешен член на групата „Бијело дугме“, Жељко Бебек, откри неколку интересни работи за себе, а меѓу другото, призна дека Жељко не е неговото вистинско име.

“Јас сум всушност Желимир, но никој никогаш не ме нарекува така. Тоа е наведено во документите и кога луѓето ќе го прочитаат во документите, тогаш велат „Мислев дека си Жељко“. Кога соработувавме овде во студиото, и ако сакавме да објавиме на Инстаграм дека работиме заедно, тогаш ќе пишувавме Бранимир, Желимир и Звонимир. Мировници, миротворници”, рече тој, мислејќи на неговиот соработник Бранимир Михаљевиќ и неговиот син Звонимир, со кои сними дует. Тој исто така откри дека луѓето честопати погрешно мислат дека тој е роден во Бугојно.

“Неверојатно е дека толку многу се дискутираше. Ова е веројатно затоа што некој напиша на Википедија дека сум роден во Бугојно. Вистина е дека имав пошироко семејство во Бугојно. Јас често одев таму како дете, а потоа некои луѓе од Бугојно на Википедија го напишаа тоа мислејќи дека сум роден во Бугојно. Всушност, моето потекло е од Херцеговина, од Вељак и сум роден во нашето прекрасно Сараево”, истакна Бебек на подкастот на “Вечерњи лист”.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com