Дали знаете кои се стиховите кои се испеани од принцезите на Дизни? (Видео)

Сите ние како деца сме гледале, а некои од нас, се уште ги гледаат најпознатите и најубави приказни од продукцијата на Дизни. “Снежана и седумте џуџиња”, “Покахонтас”, “Аладин”, “Убавицата и ѕверот”, “Заспаната убавица”, “Фрозен”, “Пепелашка”… и никогаш не ни стануваат досадни и мора да признаеме, секој од нас ги има гледано најмалку три или четири пати.

Во сите овие прекрасни детски анимирани филмови има и одлична музика, која е секако за пофалба, а која обично ја интерпретираат принцезите во овие филмови. Во нашата рубрика Занимливости, со задоволство во следните минути ви предлагаме да слушнете само дел од најубавите и најслушани детски песни од Дизни филмовите, отпеани од принцези.

Уживајте, и за миг, вратете се во детството.

Подготви: Редакција Музика24

Музика24 – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com