Дали знаете кои се трите најпребарувани песни на Shazam на сите времиња?

Песната “Dance Monkey” на австралиската поп ѕвезда Tones and I е најпребаруваната песна на апликацијата Shazam на сите времиња, објави Би-би-си. Повеќе од 200 милиони луѓе месечно ја користат апликацијата Shazam за да идентификуваат песни што ги слушнале, а не ги знаат имињата. “Dance Monkey” била пребарувана 36,6 милиони пати, соопшти компанијата.

„Немав публика кога ја објавив “Dance Monkey”, но ми даде можност да стигнам до повеќе луѓе и да ја подигнам мојата фан-база, што доведе до создавање кариера за мене“, рече Tones and I.

“Dance Monkey” помина 11 недели на местото број еден во Велика Британија на крајот на минатата година и се најде на првото место на топ-листите во 29 други земји. Второто место го освои хитот на Lilly Wood & The Prick од 2014 година – “Prayer In C”. На трето место е песната “Let her go” на Passenger.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com