Дали знаете која песна беше најслушаната за време на самоизолација (Видео)

Последните неколку месеци светот беше заклучен во домовите, каде што ја следеа ситуацијата со коронавирусот. Страотните бројки кои растеле од ден во ден, извештаите, приказни за вакцините… овој стрес единствено го отргаа најдрагите, со кои „останавме заклучени“: добра книга, култна содржина кои уметниците ширум светот ја објавувале на социјалните мрежи, но и музика.

Сега е откриено и кои песни светот ги слушал. Гледајќи ги најголемите музички стриминг сервиси, пристигнал неочекуван одговор – „Toxic“ од Бритни Спирс. Постариот хит на Бритни Спирс бил најслушан на стриминг сервисите и „прогласен“ е за најуспешна песна во самоизолација.

По неа следи легендарниот Bee Gees и песната „Stayin’ Alive“, а на трето место е некогашниот хит и денешно „златно правило“ – „Can’t touch this“ од MC Hammera. Барем не е изгубена смислата за хумор во изолација, па така и другите песни имале иста „тема“.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com